2012. augusztus. 19. 09:54 MTI Utolsó frissítés: 2012. augusztus. 19. 09:18 Világ

A japánok a szigeten vannak

Több japán nacionalista érkezett vasárnap a Kelet-kínai tenger vitatott hovatartozású, de japán közigazgatás alatt álló szigeteinek egyikére, ahol japán zászlókat tűztek ki.

Tokió és Peking is magának követeli évtizedek óta a kínaiul Tiaojü (Diaoyu) - japánul Szenkaku-szigetek - feletti rendelkezést, a térségben ugyanis feltehetően jelentős tenger alatti gázlelőhely van.
A feszültség a múlt héten ismét kirobbant, amikor 14 kínai aktivista a japán őrhajók bevetése ellenére elfoglalta az egyik lakatlan szigetet és kitűzte a kínai zászlót. A japán hatóságok elfogták, majd néhány nap múlva elengedték a kínaiakat.

Vasárnap kilenc japán szállt partra Ucuri szigetén. A kínai külügyminisztérium már szombaton tiltakozott a készülő akció ellen, 'Minden egyoldalú japán lépés a szigeteken törvénytelen és érvénytelen" - áll a tárca honlapjára feltett közleményben.

Több kínai városban tüntettek a japán aktivisták akciója ellen. A tüntetők japán éttermekre és autókra támadtak.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.