2012. július. 25. 21:56 MTI Utolsó frissítés: 2012. július. 25. 21:52 Világ

"Nem mondok le" - Korrupcióval gyanúsítják Lombardia elnökét

Korrupció miatt vizsgálatot indított szerdán a milánói ügyészség Roberto Formigoni politikus, Lombardia tartomány elnökével szemben, aki állítólag 8,5 millió euróért fogadott el ajándékokat vállalkozóktól.

"Nem mondok le. Semmilyen bizonyíték nincsen ellenem. Ha bíróság elé állítanak, simán nyerek. Már négyszer indítottak ellenem pert és mindannyiszor felmentettek" - jelentette ki a vádakról sajtótájékoztatón nyilatkozó Roberto Formigoni. Úgy fogalmazott, az ügyészeknél csak az őt megbuktatni akaró újságírók rosszabbak. Az olasz sajtó hetek óta írt a Formigonit övező korrupciós gyanúról. A politikust július 28-án várják az első ügyészségi meghallgatásra.

A Tiszta Kezek milánói ügyészcsoport szerint Formigoni 8,5 millió euró értékben fogadott el ajándékokat vállalkozóktól. Többek között luxusnyaralást, jachtot, repülőutakat, szállodai szobákat fizettek ki a tartományi elnöknek, aki jelentős kedvezménnyel vásárolt magának egy villát is. Ezen kívül félmillió eurót kapott a 2010-es választási kampánya finanszírozására. Az ügyészi vizsgálat szerint Formigoni titkos svájci bankszámlákkal is rendelkezik.

Az ajándékokért cserébe Lombardia tartományi testülete 2001-2011 között 200 millió euró adóvisszatérítést szavazott meg a Fondazione Maugeri klinika számára.

A 47 éves Formigoni 1995 óta az egymás utáni negyedik mandátummal vezeti Lombardiát. A nyolcvanas évek közepén az egykori Kereszténydemokrata Pártban (DC) kezdte meg politikai pályafutását, 1999 óta a Silvio Berlusconi vezette Hajrá Olaszország, majd a Szabadság Népe (PdL) szenátora. Lombardia tartományi testületének tagjai közül eddig az utóbbi egy évben három ellen emelt vádat korrupció miatt az ügyészség.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.