2012. június. 06. 21:57 MTI Utolsó frissítés: 2012. június. 06. 21:54 Világ

Drogellenes razzia volt Puerto Rico fő repülőterén

Mintegy kétszáz helyi rendőr és szövetségi ügynök bevetésével rendeztek szerdán kábítószer-ellenes razziát Puerto Rico fő repülőterén.

A Luis Munoz Marin Nemzetközi Repülőtéren végrehajtott akcióval párhuzamosan a rendőrök rajtaütöttek több lakáson a sziget fővárosában, San Juanban is. A razziával kapcsolatban 45 letartóztatási parancsot adtak ki, amelyek egy részét az Egyesült Államok területén hajtották végre.

A nagyszabású akció két olyan banda felszámolására irányult, amely az amerikai nagyvárosok repülőtereire juttatott be kokaint. Az egyik csoport kábítószercsempészekből, valamint velük együttműködő repülőtéri és légitársasági alkalmazottakból állt.

Rendőrségi források szerint a drogbandának a repülőtéren dolgozó tagjai szolgálati autóikon vagy ruházatuk alatt elrejtve vitték be a terminálra a kokaint, ahol azt a mellékhelyiségekben adták át a futároknak. Puerto Rico (hivatalos nevén: Puerto Rico Közösség) az Egyesült Államok teljes önkormányzattal rendelkező társult állama, ezért az amerikai szárazföldre innen érkező utasokat nem vetik alá vámellenőrzésnek. A 25 személyből álló szervezet vezetője Maribel Rodriguez Fragoso volt.

A másik, 20 fős banda részben az American Airlines beszervezett alkalmazottjainak segítségével, mintegy 9 ezer kilogramm kokaint juttatott el Miami, Orlando és Newark repülőterére. Ennek a főnöke Wilfredo Rodriguez Rosada volt.

A Puerto Rico-i nemzetközi repülőtéren két éve egy poggyászkezelő cég három alkalmazottját tartóztatták le, szintén kábítószer-csempészés miatt. A karibi entitás lakói egyébként novemberben tartanak népszavazást arról, hogy csatlakozzanak-e az Egyesült Államokhoz, váljanak-e függetlenné, avagy maradjon fenn a jelenlegi állapot.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.