2012. május. 19. 10:19 MTI Utolsó frissítés: 2012. május. 19. 12:28 Világ

Halálos áldozatai vannak a szíriai merényletnek

Heten meghaltak és mintegy százan megsebesültek, amikor gépkocsiba rejtett pokolgép robbant egy parkolóban szombaton a kelet-szíriai Deir-ez-Zórban.

Az állami televízió, amely szerint "terrorista merénylet" történt, képeket mutatott az áldozatokról, a megrongálódott épületekről, a lángoló autókról és felborult kamionokról. Az utcán vérrel festett törmeléket lehetett látni. A tudósítás szerint a városban dolgozó ENSZ-megfigyelők a robbanás helyszínére siettek.

Dzsihád Makdiszi külügyi szóvivő Twitter-bejegyzésében hét halottról és 100 sebesültről tett említést. Értesülése szerint a pokolgép fél tonnát nyomott.

A SANA hivatalos szíriai hírügynökség közlése szerint a detonáció egy katonai lakónegyed parkolójában történt. A nagy-britanniai székhelyű Emberi Jogok Szíriai Megfigyelő Központja (OSDH), amely szintén hírt adott a robbantásról, azt közölte, hogy a merénylet egy olyan városrészben történt, ahol a katonai hírszerzés és a légi felderítés központja, valamint egy katonai kórház is található.

A Szíriai Nemzeti Tanács (CNS) nevű fő ellenzéki koalíció Bassár el-Aszad szíriai elnök rezsimjét tette felelőssé a szombati és több más szíriai városban az utóbbi időben elkövetett korábbi robbantásos merényletekért. A CNS szerint a rezsim így akar bosszút állni amiatt, hogy nem sikerült megakadályoznia a rendszerellenes tömegtüntetéseket. Pénteken Aleppóban, Szíria második legnagyobb városában több tízezren tüntettek az Aszad-rezsim ellen. Ez volt a legnagyobb tüntetés a rendszer elleni népmozgalom 14 hónappal ezelőtti kezdete óta.

Mások attól tartanak, hogy az al-Kaida nemzetközi terrorhálózathoz kötődő fegyveresek, köztük valószínűleg iraki szélsőségesek beszivárogtak a szíriai ellenzéki mozgalom tagjai közé.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.