2012. május. 16. 21:51 MTI Utolsó frissítés: 2012. május. 16. 21:43 Világ

Olasz pártpénzek: ügyészi vizsgálat indult Umberto Bossi ellen

Összesen tizennyolc millió euró eltűnése miatt indítottak ügyészi vizsgálatot Umberto Bossival és fiaival szemben, akik a gyanú szerint személyes céljaikra használták volna fel az Északi Liga költségvetésből szerzett pártfinanszírozását.

Az államot megkárosító csalás, közpénzek jogtalan eltulajdonítása és pénzmosás címén indított vizsgálatot egyszerre három olasz ügyészség Umberto Bossi, valamint két fia, az első házasságából született Riccardo és a második feleségétől született Renzo ellen.     

A milánói, a nápolyi és a reggio calabriai ügyészek azt a tizennyolc millió eurót keresik, melyet az Északi Liga a 2010-es választási kiadásai fedezésére kapott.     

Sajtóértesülések szerint a költségvetési támogatás megszerzésére az Északi Liga hamis számlákat nyújtott be, majd a megszerzett állami források a Bossi-család személyes kasszájaként szolgáltak.     

A vizsgálat eredetileg Francesco Belsito, az Északi Liga áprilisban leváltott pénztárnoka ellen indult: ő fizette volna ki a párt pénzéből Bossiék számláit, egyebek mellett Riccardo és Renzo gépjárműveit, fogorvosi kezelését, lakásbérleti díját is.     

Bossi április 6-án lemondott az Északi Liga főtitkári tisztségéről. Renzo Bossi ezután távozott Lombardia tartományi képviselői székéből.     

Bossi a már őt is érintő ügyészi vizsgálat nyilvánosságra hozatala előtt egy nappal jelentette be, hogy mégsem pályázza meg ismét a párt főtitkári tisztségét, melyet átengedett Roberto Maroninak.

Maroni az Északi Ligát övező korrupciós botrány kezdetén biztosnak mondta magát abban, hogy a beteg Bossit “becsapták”. Legutolsó kijelentéseiben azt hangoztatta, hogy minden “csalónak” távoznia kell a pártból.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.