2012. május. 11. 19:53 MTI Utolsó frissítés: 2012. május. 11. 19:40 Világ

Sztriptíz miatt rúgtak ki egy texasi újságírónőt

Nemi alapú diszkrimináció miatt tett hivatalos panaszt egy texasi újságírónő, akit azért bocsátottak el szerkesztőségi állásából, mert kiderült róla, hogy részmunkaidőben sztriptíztáncosnő - közölték pénteken amerikai napilapok.

A 30 éves Sarak Tessler, aki a Houston Chronicle című lapnál a társasági események tudósítója és színes riportok szerzője volt, az egyenlő alkalmazási esélyek biztosításával megbízott szövetségi hivatalhoz (EEOC) fordult azzal a kéréssel, hogy indítson vizsgálatot a volt munkáltatója ellen, amely úgy döntött, hogy felmond neki, miután egy másik újság közölte, hogy mi a riporternő másodállása.

Tessler csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy csak "igen ritkán" vetkőzött, és az ezért kapott pénzből a főiskolai tanulmányait fizette. Elmondása szerint mivel nem tudta megfizetni a kondicionáló klubok árát, a 18 centiméteres cipősarokkal bemutatott vetkőzőszámok kapóra jöttek fizikai állapotának karbantartásához.

A rivális napilap márciusban "leplezte le" Tessler második munkakörét, valamint az "egy dühös sztriptíztáncos naplója" címmel, névtelenül vezetett blogját. A Chronicle főszerkesztője röviddel később kiadta az útját, arra hivatkozva, hogy a felvételekor nem számolt be táncosnői mivoltáról. Tessler szerint viszont ő minden neki feltett kérdésre válaszolt, és ebben a témakörben senki sem faggatta. A riporternő szerint a közvetlen felettesei elégedettek voltak a munkájával.

Ügyvédje, a magának nőjogok képviseletében nevet szerzett Gloria Allred szerint védence nem szegte meg a törvényt, és a táncolás nem akadályozta az újságírói munka elvégzésében.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.