Áder János államfővé választásáról és Gyurcsány Ferenc plágiumbotrányáról cikkezik a külföldi sajtó.
A francia Le Figaro szerint Schmitt Pál plágium miatti szerencsétlen lemondása után Orbán Viktor miniszterelnök egy "másik bábut" talált a köztársasági elnöki tisztségre a régi "harcostárs", Áder János személyében, aki mérsékelt politikusként elsősorban stratéga-kvalitásairól ismert.
Politikai pályájának ismertetése után a konzervatív lap kiemelte, hogy neki sikerült ellenzékből a nem túl fegyelmezett szocialistákkal szemben Sólyom Lászlót megválasztatni államfőnek. Stéphane Kovacs tudósító szerint Ádernak nehéz lesz az alkotmány szellemének megfelelően a "magyar nemzet egységét" képviselnie, miközben posztja presztízsét is helyre kell majd állítania. Arra is kitért, hogy politológusok szerint Áder lojális lesz Orbánhoz, de közben kritikusabbnak fog mutatkozni Schmitt Pálnál.
A lap részletesen ismertette az ellenzéki politikusok álláspontjait, akik csak "megvetéssel" viseltetnek a kinevezés iránt. Krekó Péterre, a Political Capital elemzőjére hivatkozva pedig azt a következtetést vonta le, hogy Orbán folytatja azt a gyakorlatot, miszerint szövetségeseit helyezi a független intézmények élére, s Áder sem fogja ellensúlyozni a kormány munkáját, ráadásul a 2014-es választások után is a helyén marad, ahonnan lehetősége lesz visszadobni a törvényeket és feloszlatni a parlamentet.
Gyurcsány Ferenc diplomadolgozatának ügye kapcsán arról ír a Szabad Újság szlovákiai magyar független hetilap szerdai száma, hogy amennyiben a volt miniszterelnök visszavonul, ő lehet a "magyar Al Capone", mivel a chicagói gengszterhez hasonlóan "Plagiferi" is "egy piti ügyön csúszik el". A Szabad Újság szerint: az a Gyurcsány Ferenc, aki Schmitt Pál lemondása előtt egy tévéinterjúban morális szempontból ítélte el a döntésében habozó köztársasági elnököt, most saját mércéje szerint került védhetetlen helyzetbe. A lap az ügy kapcsán megállapítja: "Gyurcsány Ferenc egy grádiccsal magasabb fokra jutott az erkölcsi megsemmisülés útján, amely úton már eddig is oly messzire jutott, mint kevesen a magyar közéletben".