Világ MTI 2012. március. 21. 16:57

Kiutálták: DSK mégsem megy az EP-be

Dominique Strauss-Kahn, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) korábbi vezérigazgatója lemondta március 27-re tervezett látogatását az Európai Parlamentbe (EP), miután három EP-képviselő, köztük a magyar Gurmai Zita nyílt levélben tiltakozott a nemi erőszak vádja miatt lemondott politikus meghívása ellen.

Alexander Alvaro liberális európai parlamenti képviselő Twitter-üzenetében adott hírt Strauss-Kahn bejelentéséről, miszerint nem vesz részt az EU40 című konferencián, ahol Jean-Claude Juncker luxemburgi kormányfővel, az eurócsoport vezetőjével, illetve az Európai Központi Bank korábbi elnökével, Jean-Claude Trichet-vel a globális gazdasági válságról beszélgettek volna.

Dominique Strauss-Kahn
AP / Mathieu Cugnot

A volt IMF-vezért Alvaro kezdeményezésére hívták meg, ám ez heves bírálatot váltott ki az EP-n belül, s három képviselő, a szocialista Véronique de Keyser és Gurmai Zita, valamint a Zöldek csoportjához tartozó Isabelle Durant kedden Martin Schulz EP-elnöknek írt levelükben tiltakoztak Strauss-Kahn jelenléte ellen.

Armin Machmer, az EP elnökének sajtószóvivője ezzel összefüggésben elmondta: Schulz rengeteg ilyen tárgyú levelet kapott európai parlamenti képviselőktől, s fel is vette a kapcsolatot a szervezőkkel - három órával később pedig már azt közölték vele, hogy Strauss-Kahn lemondta a látogatást.

Az elismert közgazdász tavaly kénytelen volt távozni az IMF vezetői posztjáról, mert őrizetbe vették New Yorkban, ahol egy szállodai szobalány nemi erőszakkal vádolta meg. Az ügyből végül nem lett per, mert a szobalány szavahihetőségével kapcsolatban számos kétely támadt.

Hirdetés
hvg360 Lőrincz Tamás 2025. január. 06. 06:30

A választás időpontjánál is fontosabb, telik-e osztogatásra a Fidesznek, miközben a kilátásoknál csak a közhangulat rosszabb

A Tiszának az előrehozott választás témájának napirenden tartása – ezzel együtt leginkább annak elkerülése – mellett a pártépítés lesz a legfőbb feladata 2025-ben, a Fidesznek pedig a gazdaság felpörgetése és saját táborának megtartása. Mi vár a magyar politikára és a választókra a most kezdődő évben?