Támogatta az Európai Parlament egy csütörtökön elfogadott határozatban az Irán elleni új európai uniós szankciókat, beleértve a tervezett olajembargót is, de arra szólított fel, hogy a büntető intézkedések a lehető legkisebb hatással legyenek a polgári lakosságra.
Az EP a brüsszeli plenáris ülésen jóváhagyott dokumentumban egyetértett azzal, hogy a szankciók segíthetnek Iránt tárgyalóasztalhoz ültetni nukleáris programjával kapcsolatban. A perzsa államról Nyugaton biztosra veszik, hogy atomprogramja nem pusztán békés célokat szolgál, bár Teherán tagadja ezt.
A képviselőtestület abban reménykedik, hogy a nyomásgyakorlás segít megakadályozni a feszültség további növekedését Irán és a nemzetközi közösség között.
A téma plenáris vitájában felszólalt Schöpflin György (Fidesz), aki közleménye szerint elsősorban azt hangsúlyozta, hogy "Irán nukleáris programja minden kétséget kizáróan az egész nyugat-ázsiai térség számára jelentős veszélyt jelent, azonban nem lehetünk megbabonázva a nukleáris kérdéstől".
Szerinte az atomkérdés sokkal fontosabb stratégiai kérdésekről tereli el a figyelmet. "Jól látható, hogy az iráni stratégia végső célja a Perzsa-öböl ellenőrzése, Szaúd-Arábia semlegesítése és az Egyesült Államok kiszorítása a térségből. A nukleáris kérdés pedig csak egy része ennek a stratégiának" - fejtette ki Schöpflin György.