2011. december. 17. 22:34 MTI Utolsó frissítés: 2011. december. 17. 22:36 Világ

Szíria: az Arab Liga a BT jóváhagyását kérheti

Az Arab Liga azt fontolgatja, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsának jóváhagyását kéri a Szíriával kapcsolatos arab döntésekhez, de nem kíván katonai beavatkozást szorgalmazni a világszervezetben - közölte szombaton Hamad bin Dzsászim ász-Száni katari miniszterelnök.

A külügyminiszteri posztot is betöltő katari kormányfő a szervezet miniszteri bizottságának kairói ülése után azt mondta, a külügyminiszterek szerdán ismét összeülnek majd az egyiptomi fővárosban, miután Damaszkusz még mindig halogatja annak az arab tervnek az aláírását, amely szerint megfigyelőket küldenének Szíriába a lakosság védelmére.

Szíriának két napja van arra, hogy aláírja az Arab Liga "útitervét" - mondta a katari vezető az ITAR-TASZSZ hírügynökség szerint. Az Arab Liga országai azután szánták el magukat az arab javaslatok BT elé terjesztésére - mondta a sejk -, hogy Oroszország csütörtökön a szíriai erőszakcselekményeket elítélő saját tervezetet juttatott el a testülethez.

A Biztonsági Tanácshoz azzal a kéréssel fordulnak majd, hogy Szíria kapcsán "az arab kezdeményezést, a már elfogadott arab döntéseket szavazza meg, és ne más államok határozati tervezetét" - mondta. Az arab kormányok pénteken váratlanul lemondták a szombatra összehívott rendkívüli külügyminiszteri találkozót, ahol Damaszkusz válaszát vitatták volna meg.

Az ENSZ adatai szerint február óta több mint ötezer ember halt meg Szíriában a Bassár el-Aszad elnök távozását követelő tüntetések ellen végrehajtott megtorlásokban.

Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2024. november. 30. 15:00

Egy vérző ország minden gondja a lelkében – a mai propagandisták is megirigyelhetik, ahogy anno a magyar kormányfőről írtak

Harcolhattak volna robotzsaruval Horthy Miklós merénylői ellen száz évvel ezelőtt? A válasz meglepő módon majdnem igen, de ez még semmi. Az 1924 novemberében megjelent lapok meghökkentő híreiből válogattunk, amelyekből kiderül, hogy a vasútra mindig lehetett panaszkodni, a parlamenti zsidózás pedig nem sértett illemet akkoriban. A templomba járó nők kivágott, áttetsző ruhái ellenben igen.