Egy KDNP-s enyhítené a negatív Magyarország-képet Németországban
A Magyarországról Németországban kialakult negatív kép enyhítését célzó és a közvetlen kommunikációt erősítő eszmecserét kezdeményez a magyar fél a magyar és a német parlament külügyi bizottsága, illetve a Fidesz-KDNP-frakció és a német CDU-CSU konzervatív pártszövetség képviselői között – mondta Nagy Andor KDNP-s parlamenti képviselő pénteken Berlinben.
Nagy Andor, aki az Országgyűlés magyar-német baráti tagozatának elnökeként tárgyalt a német fővárosban, hangsúlyozta: mindenekelőtt azért van szükség a közvetlen kapcsolat erősítésére a magyar és a német politikusok között, mert a német sajtóból kibontakozó Magyarország-kép nem hiteles. A tervek szerint az eszmecserét februárban tartják Berlinben. Magyarországot az Országgyűlés Külügyi Bizottságának elnöksége képviselné, a küldöttségben valamennyi parlamenti párt képviselője helyet kapna.
Ezen túlmenően a Fidesz-KDNP-frakció egy további találkozót is kezdeményez a német testvérpártok képviselőivel. Nagy Andor elmondta: a megbeszélések célja, hogy "továbbra is magunk mellett tudhassuk német barátainkat, akik mindig is kisegítettek bennünket a nehéz helyzetekből, és szolidaritást kérjünk tőlük" a Magyarország stabilitását célzó intézkedésekhez.
A KDNP-s politikus közölte: pénteken zárult kétnapos hivatalos berlini látogatásának másik fő célja Kövér László házelnök németországi útjának előkészítése volt. Kövér László a magyar-német barátsági szerződés húszéves évfordulója alkalmából utazik Németországba a Bundestag elnökének meghívására. A szerződés megkötésének 20. évfordulójáról május 22-én emlékeznek majd meg Berlinben.
Hozzátette, hogy a Bundestag képviselőivel folytatott megbeszélésein igyekezett "enyhíteni a német sajtóban meglévő, nagyon negatív Magyarország-képen". Tájékoztatta a német törvényhozókat, hogy milyen megfontolások vannak a magyar intézkedések mögött. Elmondása szerint a német partnerek kiemelték, hogy az, amit tőle hallanak, "egészen más, mint amit az újságokban olvasnak". A sajtóban megjelenő kép "nem hiteles, beszorítja Magyarországot egy olyan sarokba, ahol nagyon nehéz védekezni", ezért szükség van közvetlen kommunikációra a két ország képviselői között – mondta Nagy Andor.