Világ MTI 2011. november. 30. 14:20

Gyógyszerhamisítási botrány Sanghajban

Sanghaj történetének egyik legnagyobb gyógyszerhamisítási ügyét fedte fel az elmúlt hetekben a sanghaji rendőrség - jelentette be kedden a hatóság.

A mostani ügy már a második nagy fogása ebben a hónapban a sanghaji rendőrségnek. A több hónapos nyomozás eredményeként 27 bűnbanda 96 gyanúsítottját vették őrizetbe, és 49 millió jüan (1,8 milliárd forint) értékben több mint öt és félmillió darab hamis tablettát foglaltak le. A pirulák közt a tüdőrák gyógyítása során használatos gyógyszertől kezdve a fájdalomcsillapítóig 70-féle gyógyszerfajtát találtak a rendőrök, a hamisak mellé gyakran eredeti, de lejárt szavatosságúakat is egy dobozba csomagolva. A legtöbb tablettát a Sanghajhoz közeli Csiangszu (Jiangsu) és Anhuj (Anhui) tartományokban készítették, majd a kelet-kínai metropoliszba szállították - idézi a szerdai Shanghai Daily Jao Csien-tát (Yao Jianda), a rendőrség gazdasági bűnök felderítéséért felelős hivatalának munkatársát.

Egy másik banda mindeközben olcsó, lejárt szavatosságú gyógyszereket vett a feketepiacon, megint mások hamis gyógyszeres dobozokat szereztek be. Sanghaj főleg tranzitvárosként szolgált, itt csomagolták át a pirulákat, s innen tervezték őket továbbterjeszteni az ország más részeire - részletezte az esetet Jao. Ezt az is alátámasztja, hogy a város több kerületét érintő rajtaütés során 12 ezer doboz hamis gyógyszert, 26 ezer kapszulát, 90 ezer gyógyszeres dobozt és 130 ezer darab használati utasítást foglaltak le a rendőrök. A hamis gyógyszerek elleni országos kampányban részt vevő sanghaji rendőrségnek a mostani már a második nagy fogása e hónapban. November elején 30 millió jüan (1,1 milliárd forint) értékben 840 ezer hamis pirulát foglaltak le, és az ügyben nyolc embert ítéltek el.

AP
Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.