2011. szeptember. 21. 20:49 MTI Utolsó frissítés: 2011. szeptember. 21. 20:49 Világ

A palesztinok időt adnak az ENSZ BT-nek

A palesztinok adnak "némi időt" az ENSZ Biztonsági Tanácsának (BT), hogy a testület tanulmányozza a Palesztina teljes jogú ENSZ-tagállamaként történő felvétele érdekében benyújtandó kérelmüket - közölte szerdán egy magas rangú palesztin tisztségviselő.

Nabil Saat, a Fatah palesztin mozgalom központi bizottságának nemzetközi kérdésekkel foglalkozó tagja szerdán New Yorkban, az ENSZ-közgyűlés 66. ülésszakának megkezdése alkalmából beszélt újságíróknak. Mahmúd Abbász palesztin elnök azt tervezi, hogy pénteken továbbítja a tagfelvételi kérelmet BT-nek. Izrael és az Egyesült Államok ellenzi a palesztin állam ENSZ-beli elismerését, Washington azzal fenyegetőzik, hogy vétót emel egy ilyen javaslat ellen, ha a BT-ben szavazásra bocsátják.

Barack Obama amerikai elnök az ENSZ-közgyűlés ülésszakán szerdán felszólalva megismételte, szerinte az izraeli-palesztin konfliktusnak az ENSZ-szavazás helyett az érintett felek megállapodásával kell véget érnie. Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök ezt követően, az amerikai elnökkel folytatott kétoldalú találkozója elején melegen üdvözölte Obama szavait, a palesztinok viszont csalódottságukat hangoztatták. Obama helyi idő szerint szerda este várhatóan Abbásszal is találkozik New Yorkban.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.