Világ hvg.hu 2011. július. 07. 13:03

Összeomlott egy holland stadion: emberek a romok alatt

Összeomlott a Grolsch Veste nevű, felújítás alatt álló futballstadion egy része a hollandiai Enschede városban, a romok embereket temettek maguk alá - közölte csütörtökön a holland rendőrség. A hírek szerint építőmunkások szorulhattak be a lezuhant elemek alá, de nem tudni, hányan. Egyes információk szerint legalább 12 személy sérülhetett meg.

Az FC Twente csapat stadionjának teteje omlott be az épület egyik részén, a helyszínre érkezett rendőrök, tűzoltók és mentők is megpróbálják kiszabadítani a tetőelemek alá szorult embereket - írja a helyi rendőrségre hivatkozva a Guardian.

A tető állítólag azután zuhant le, hogy két tartógerenda összecsuklott - azt, hogy miért, a beszámoló szerint egyelőre nem tudni. A baleset a Guardian szerint feltehetően az éppen zajló felújítási és bővítési munkákkal állhat kapcsolatban: a stadion befogadóképességét 32 ezerre növelték volna (amikor a klub 1998-ban a stadionba költözött, még 13 500 fő fért el az épületben).

A De Twentsche Courant című helyi lap a stadionban dolgozó munkásokra hivatkozva azt írta, legalább öten sérülhettek meg - írta az AP hírügynökség. A Telegraaf című lap szerint viszont kora délután 10 embert vittek kórházba, ketten pedig még a romok alatt voltak. A fociklubnál, amely tavaly megnyerte a holland nemzeti kupát, egyelőre nem reagáltak a fejleményekre. A lap honlapján közzétett videón az látható, amint egy mentőhelikopter megérkezik a stadionba.

twitter.com/skysports

 

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.