Világ MTI 2011. július. 01. 15:49

Moszkva saját rakétavédelmet építene, ha a NATO mellőzi

Amennyiben az év végéig nem hoznak eredményt a NATO-val a közös rakétavédelmi rendszerről folytatott megbeszélések, Moszkva egy saját védelmi rendszer kiépítésébe fog belekezdeni - jelentette ki Dmitrij Rogozin orosz NATO-nagykövet.

Dmitrij Rogozin orosz NATO-nagykövet az Interfax hírügynökségnek pénteken adott interjúban kifejtette, hogy Oroszország készen áll a nehéz tárgyalásokra és a kompromisszumokra, de szeretné, ha hétfőn, a Szocsiban tartandó NATO-Oroszország Tanács csúcsértekezletén egy világos álláspontot képviselne a szövetség a rakétaelhárítási rendszert illetően.

A diplomata leszögezte: amennyiben a NATO Oroszország nélkül építi ki védelmi rendszerét, akkor "világos, hogy az év végéig meg kell terveznünk a saját rendszerünket." A két fél közötti megbeszélések a közös védelmi projekttel kapcsolatban jelenleg zsákutcában vannak. Mint Rogozin fogalmazott, Oroszország ugyanakkor nem érezné magát biztonságban, ha az észak-atlanti szövetség önálló vállalkozásba kezdene ezen a téren.

Az orosz diplomata hangsúlyozta: Moszkva szeretné tudni, mennyire vehető komolyan a NATO arra vonatkozó felkérése, hogy Oroszország vegyen részt egy közös rakétaelhárító rendszer kiépítésében. Rogozin elmondta, hogy a hétfői nagyköveti szintű találkozón Moszkva bemutat egy új terrorelhárítási technikát, továbbá ismertetni fogja a 2014-es, Szocsiban rendezett téli olimpiára kidolgozott biztonsági koncepciót.

Így ünneplik a Győzelem napját Oroszországban. Nagyítás-fotógalériánkhoz kattintson a képre!
AP

 

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 06. 13:28

1945 után először ismét szélsőjobboldali vezetője lehet Ausztriának, Herbert Kickl a kormányalakításról tárgyalhat

Az osztrák Szabadságpárt vezetője kapott felkérést a kormányalakításra a köztársasági elnöktől, miután összeomlottak a koalíciós tárgyalások a jobbközép és a szociáldemokraták között Ausztriában. A jobbközép lecserélte a vezetőjét, az új hajlandó kormányalakításról tárgyalni a választáson győztes szélsőjobboldali párttal, az FPÖ-vel. A szélsőjobbnak az ölébe hullhat a hatalom, mert a politikai elit nem tudott túllépni a saját árnyékán. Váratlan külpolitikai győzelem ez Orbán Viktornak és Vlagyimir Putyinnak. Németországnak vészjelzés az osztrák belpolitikai fordulat.