2011. június. 22. 14:37 MTI Utolsó frissítés: 2011. június. 22. 14:45 Világ

Több mint száz diákot vettek őrizetbe a damaszkuszi egyetemen

A szíriai biztonsági erők megrohanták kedd este a damaszkuszi egyetemi városrészt, bottal ütlegelve az ott tüntető diákokat, akik közül több mint százat őrizetbe is vettek - mondták el szerdán aktivisták.

A tiltakozók eredetileg a nap folyamán letartóztatott 11 diáktársuk szabadon bocsátását követelték, tüntetésüket azonban társaik elengedése után is folytatták - adta hírül Rami Abdel-Rahman, a londoni központú Szíriai Emberi Jogi Megfigyelő Csoport vezetője. A történtekről beszámolt a szíriai városokban demokráciáért tüntető aktivisták ernyőszervezete, a Helyi Koordinációs Bizottságok nevű szervezet is. Közlése szerint az egyik súlyosan megsebesült diákot kórházba szállították a hatóságok.

A hatóságok emellett házkutatásokat folytattak Damaszkusz Rukn Addin negyedében és a fővárostól 430 kilométerre északkeletre fekvő Deir-ez-Zórban és Tartúsz városában is - tette hozzá Abdel-Rahman. Az északkelet-szíriai Hasszaké központi börtönében kedden délután lázadás tört ki azt követően, hogy Bassár el-Aszad elnök újabb általános amnesztiát rendelt el. A börtön mintegy kétezer foglya "tiltakozott amiatt, hogy az amnesztia alig tucatnyiukat érinti" - mondta el a francia hírügynökségnek egy névtelenséget kérő szíriai ellenzéki.

"A fellázadt rabok felgyújtottak egy hálótermet, ajtókat törtek be, valamint túszul ejtettek egy tisztet és néhány rendőrt" - mondta el az ellenzéki az egyik szabadon engedett fogoly közlésére hivatkozva. "A rendfenntartó erők megszállták a környéket, majd megrohamozták a börtönt, és lövések is dördültek" - tette hozzá. A szíriai biztonsági erők kedden legalább hét ellenzéki tüntetőt öltek meg - jelentették aznap a Helyi Koordinációs Bizottságok.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.