2011. április. 13. 07:22 MTI Utolsó frissítés: 2011. április. 13. 07:23 Világ

Peking tart az atomválság továbbterjedésétől

A kínai miniszterelnök telefonon kérte japán kollégáját olyan gyors intézkedések megtételére, amelyekkel megelőzhető lenne a nukleáris válság következményeinek továbbterjedése a szomszédos államokba - derül ki a szerdai kínai sajtójelentésekből.

Ven Csia-pao a fukusimai baleset újraminősítését követően arra hívta fel Kan Naoto japán kormányfőt, hogy Japán a vonatkozó nemzetközi törvények szerint tegyen megelőző intézkedéseket, s azonnal, pontosan tájékoztassa Kínát a legfrissebb fejleményekről. Ven biztosította partnerét, hogy Kína meg kívánja erősíteni együttműködését szomszédjával a katasztrófa-elhárításban; Peking "egészséges és stabil" kétoldalú kapcsolatokra törekszik.

Kan a Hszinhua hírügynökség beszámolója szerint kifejezésre juttatta háláját Kínának az azonnali segítségért, a segélyért és a mentőcsoport küldéséért, valamint a kínai államelnök részvétlátogatásáért Japán pekingi nagykövetségén. A japán miniszterelnök sajnálta a Fukusima Daicsi atomerőműnél történt balesetet és közölte, hogy Japán időben, pontos információval fogja ellátni a nukleáris válság helyzetéről a nemzetközi közösséget, beleértve Kínát is.

Hirdetés
hvg360 Farkas Zoltán 2024. december. 04. 09:30

Egy megatárca veszélyei, avagy Matolcsy György diadalai az első Nemzetgazdasági Minisztérium élén

Unortodoxia bármi áron: ez jellemezte a 2010-es évek elején felálló első gazdasági csúcsminisztériumot. Most, hogy a Pénzügyminisztérium és a Nemzetgazdasági Minisztérium újbóli tervezett összevonásával visszatérhet ez a struktúra a kormányba, felidézzük Matolcsy György miniszteri tevékenységének csúcspontjait a IMF-fel vívott háborútól a magánnyugdíjpénztárak beszántásáig.