Német alkancellár: Orbán Viktor nem Európa nevében ment tárgyalni Pekingbe
Robert Habeck szerint „Magyarország politikája gyakran nem képviseli az európai uniós gondolkodás lényegét”.
Robert Habeck szerint „Magyarország politikája gyakran nem képviseli az európai uniós gondolkodás lényegét”.
A csütörtökön kezdődött G7-csúcstalálkozó és az azt megelőző napokban bejelentett újabb gazdasági szankciók egyik fő célja, hogy Kínát eltántorítsák Oroszország háborús támogatásától. Az ukrajnai invázió óta Moszkva számára Peking létfontosságú szövetségessé vált, gazdasági, politikai és katonai értelemben is. Eközben Kína stratégiai pozíciókat szerzett Oroszországgal szemben, növelve saját globális befolyását is. Arra azonban figyel, hogy mindezért túl nagy árat ne fizessen, nem rúgná össze a port túlságosan a Nyugattal Moszkva miatt.
Az orosz elnök mostani pekingi látogatása a negyedik alkalom, hogy az orosz–ukrán háború kirobbanása óta Hszi Csin-ping kínai államfővel találkozik.
A befutónál történtek miatt vizsgálatot indítottak a szervezők.
Az olaszok néhány órával a bejelentés előtt vonták vissza pályázatukat.
A hármas szintű önvezetésnél a sofőr már akár videót is nézhet menet közben, illetve játékokat is játszhat a központi érintőkijelzőn.
Az Egy övezet egy út kezdeményezés találkozóján a kínai miniszterelnökkel egyeztek meg tíz témában, ezt eddig nem hozták nyilvánosságra. Szabó Tímea kérte ki a külügytől, miket érintett a két vezető, de bővebben nem részletezték.
Ezt hangsúlyozta a háromnapos biztonságpolitikai fórum kínai vezérszónoka, aki a nemrég leváltott hadügyminiszter helyett Kínát képviseli a tanácskozáson, ahol a Pentagon küldöttsége is részt vesz.
Az Európai Parlamentben fokozódik az ellenállás az EU-s pénzekre vonatkozó esetleges megállapodással szemben, írja a Süddeutsche Zeitung. A Neue Zürcher Zeitung Szerbia EU-tagsági esélyeit latolgatja. A Wall Street Journal szerint Kína esetleges Tajvan elleni támadása minden eddiginél súlyosabb válságot eredményezne. A Times szemleírója aláhúzza, a gázai háború stratégiai lehetőséget kínál az orosz elnöknek. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Kiverte a biztosítékot az uniós nagykövetek brüsszeli tanácskozásán a szívélyes pekingi jelenet Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin között, írja a Politico. Bár a lap szemleírója szerint miközben Donald Tusk azt mondja, hogy megmentette a lengyel demokráciát, a politikus jövőbeli megítélése szempontjából még fontosabb lehet, hogy megerősíti az európai biztonságot. A Daily Telegraph óv a lengyel választások utáni túlzott optimizmustól: az ellenzék alakíthat kormányt, ám ettől még a Jog és Igazságosság kapta a legtöbb voksot, írja a lap. A Guardian vezércikke szerint egyre nehezebb fenntartani Ukrajna támogatását, és az izraeli háború csak tovább bonyolítja a képletet. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.