2011. január. 19. 19:30 MTI Utolsó frissítés: 2011. január. 19. 19:24 Világ

Az arab vezetők elutasítják a külföldi „beavatkozást”

Az arab országok vezetői visszautasítottak mindennemű "külföldi beavatkozást" a kisebbségek ügyében.

Több ország, különösen az Egyesült Államok, a nyugati demokráciák és a Vatikán az utóbbi időben számos alkalommal nyugtalanságát fejezte ki amiatt, hogy növekszik a Közel-Keleten élő keresztények elleni erőszak. Kirívó eset a 2010 októberében egy bagdadi templom ellen elkövetett merénylet, amely 46 keresztény hívő életét követelte. Az egyiptomi Alexandriában pedig az újév estéjén 21 keresztény vesztette életét a templomukat sújtó támadásban.

Az Arab Liga 22 tagállama az egyiptomi Sarm-es-Sejkben szerdán tartott második arab gazdasági konferencia után közleményben utasította vissza az általuk bírálatnak nevezett nyilatkozatokat.

Az arab országok "elutasítanak mindennemű külföldi beavatkozási kísérletet arab belügyekbe, bármi is legyen ezek ürügye, illetve (visszautasítják) bizonyos események arra történő felhasználását, hogy árnyékot vessenek az iszlámról és a muzulmánokról alkotott képre, vagy viszályt szítsanak muzulmánok és keresztények között" - áll a közleményben.

A Vatikán adatai szerint a kereszténység bölcsőjében, a Közel-Keleten mintegy 20 millió keresztény él, miközben az össznépesség 356 millió főre rúg.

Hirdetés
Címkék
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.