2009. február. 27. 09:12 MTI Utolsó frissítés: 2009. február. 27. 10:23 Világ

Háromszáz zendülőt ejtettek foglyul Bangladesben

Csaknem háromszáz fellázadt határőrt vettek őrizetbe péntekre virradóra a bangladesi fővárosban, Dakkában - közölte a bangladesi rohamrendőrség szóvivője.

Olyan határőröket vettek őrizetbe, akik nem voltak hajlandók a miniszterelnök utasítására letenni a fegyvert, és polgári ruhában elhagyták laktanyáikat. Jelenleg a határőrség dakkai főhadiszállása körül és a fővárosból kivezető utakon ellenőriznek minden személy- és tehergépkocsit, lázadók után kutatva - tette hozzá a szóvivő.

A határőrök zendülése szerdán kezdődött a fegyveres testület fővárosi főhadiszállásán. Közel kétezren vettek részt a zendülésben. Tüzet nyitottak feletteseikre, tiszteket ejtettek túszul, béremelést és jobb szolgálati feltételek megteremtését követelve. Az ország vezetése válaszul kivezényelte a hadsereget, harckocsik érkeztek a fővárosba. A zendülők beleegyeztek abba, hogy leteszik a fegyvert, miután a miniszterelnök valamennyiüknek amnesztiát ígért, és követeléseik teljesítését is kilátásba helyezte.
 
Továbbra sem tudni pontosan, hogy hány halálos áldozata van a két napig tartó lázadásnak. Mohammed Kamrum Iszlám bangladesi helyettes igazságügy-miniszter csütörtökön azt mondta, csaknem ötvenen haltak meg a lövöldözésben. Dilip Kumar Gos tűzoltósági illetékes pénteken úgy nyilatkozott, hogy eddig 22 holttestet találtak az épületegyüttesben - az áldozatok többsége magas rangú tiszt -, de a tűzoltók legalább 65 eltűntet keresnek még. Nem tudni, mi lett a határőrség parancsnokának, Sakil Ahmednek a sorsa. Egy tiszt szerint a vezérőrnagyot már rögtön a lázadás kirobbanása után megölték. A tűzoltók két holttestet találtak a tábornok szálláshelyén, de egyik sem a parancsnoké.

Hirdetés
Címkék
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.