2008. március. 21. 13:29 Vincze Szabolcs Utolsó frissítés: 2008. március. 25. 13:35 Világ

Mindenki fogadkozik a Malajziai Nagydíj előtt

A Forma-1 2008. évi világbajnokságának indulása mindenképpen izgalmasnak mondható annak ellenére, hogy az Ausztrál Nagydíjon mindössze heten értek célba. A csapatok és a pilóták szerint ezúttal nagyobb küzdelem várható, mint az idénynyitón. Az időjárás-előrejelzés nem sok jót jósol.

Räikkönen és a Ferrari bizonyítani akar
© MTI/EPA
Az első két szabadedzésen is túl vannak már a pilóták Szepangban, melyek talán már jobban tükrözik az erőviszonyokat, mint a melbourne-i futam. Várni lehetett, hogy az első verseny kudarca után a maranellói istálló igyekszik majd összekapni magát, és a rivális Lewis Hamilton is úgy nyilatkozott, hogy Malajziában már mindenképpen számolniuk kell a fő riválissal.

„Az első verseny borzasztóan alakult a számukra, és biztos vagyok benne, hogy ezúttal már sokkal jobbak lesznek” - mondta a McLaren brit pilótája az első tréning előtt, ahol csak az ötödik leggyorsabb időt autózta. A pénteki edzésen azonban már az élre ugrott, így kicsit nyugodtabban állt a kamerák elé.

„Nagyon elégedett vagyok a ma reggeli eredményemmel - kezdte a 23 éves Hamilton. - Egyenletes iramot tudtam diktálni az edzésen, a sebességre nem lehet panaszom. Tökéletesnek azért még nem mondanám az autót, a jobb hátulja például kicsit csúszkált, de emiatt nem kellett változtatnunk semmit az előre eltervezett edzésprogramon.”

A rivális olasz istálló is elégedett lehet, miután a tegnapi szabadedzésen az első két helyet szerezték meg, ma reggel pedig Hamilton mögött a másodikat és a harmadikat. Egyúttal erősen fogadkoznak: a versenyen kiköszörülik a múlt heti csorbát.

Mindkétszer a brazil Felipe Massa végzett előrébb, a sajtó mégsem a teljesítményével foglakozik elsősorban. Tartja magát a pletyka, hogy a fiatal Sebastian Vettel válthatja a brazil pilótát a Ferrarinál, bár ezt mindkét érintett hevesen cáfolta. „Szeretnék mindenkit emlékeztetni, hogy három éves szerződésem van.” - igyekezett tisztázni a helyzetet Massa, de Fernando Alonso tavalyi váratlan csapatváltása után sem egy ilyen nyilatkozat, sem bármilyen szerződés nem nyugtat meg senkit.

A megjósolt eső eddig nem jött (Oldaltörés)

Hamilton ma elégedett lehetett
© MTI/EPA
A tavalyi futam győztese Alonso volt, ezúttal azonban senki sem számol azzal - valószínűleg őt magát is beleértve -, hogy ismét hasonló eredményt ér el. Sőt könnyen lehet, hogy múlt vasárnapi teljesítményét sem tudja megismételni, hiszen negyedik helyét jobbára Kovalainen buta hibájának köszönhette, aki előzés után véletlenül megnyomta a sebességlimitáló gombot. Tény, hogy ez az idény kevésbé hangosan kezdődik a kétszeres világbajnok szempontjából, mint az előzőek.

Ugyanakkor Robert Kubica (BMW Sauber) és Nakadzsima Kazuki (Williams-Toyota) között múlt vasárnap óta megfagyott a levegő. Ez érthető is, hiszen a lengyel pilóta figyelmetlen japán kollégájának köszönhette a kiesését, holott hét befutó között akár a dobogóra is esélyes lehetett volna.

Felipe Massa (Ferrari) és David Coulthard (Red Bull) sem tud zöld ágra vergődni abban, hogy ki volt a hibás az összeütközésük során. Egyelőre holtponton állnak a „tárgyalások”, mivel Massa nem hajlandó bocsánatot kérni, mondván nincs miért, Coulthard pedig nem enged. Egyelőre itt tartunk.

Az időjárás-jelentés esőt jósolt a verseny idejére, ebből azonban az első két nap nem jött be, hiszen a szabadedzések eddig száraz pályán folytak. Ezeken, ha lehet, még több csúszkálás volt, mint Melbourne-ben, ami egyben azt is jelenti, hogy a pilóták még nem tudtak teljesen összebarátkozni a technikai változtatásokkal.

Az időmérő edzés európai idő szerint szombat reggel hétkor, a tizedik Malajziai Nagydíj vasárnap reggel nyolc órakor veszi kezdetét. Az autóknak 56 kört kell megtenniük az 5543 méter hosszú pályán, dolgukat tizenöt kanyar nehezíti.

Szavazás box
Ön szerint ki lesz a Formula-1 világbajnoka 2008-ban?
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.