2008. január. 08. 14:23 MTI Utolsó frissítés: 2008. január. 08. 14:16 Világ

Bhutto fia ENSZ-vizsgálatot kér

Az ENSZ által felügyelt vizsgálatot kért Benazir Bhutto meggyilkolt pakisztáni exkormányfő fia anyja halála ügyében, mondván, hogy nem bízik a pakisztáni vezetőkben.

"Nem hisszük, hogy a pakisztáni kormány fennhatósága alatt folyó vizsgálat kellően átlátható" - mondta londoni sajtóértekezletén Bilaval Zardari. "Már eddig is megsemmisült számos bizonyíték" - tette hozzá.
 
A 19 esztendős oxfordi diákot választották anyja utódául az ellenzéki Pakisztáni Néppárt (PPP) élére, bár a tényleges, napi vezetés jelenleg apja, Aszif Ali Zardari kezében van.
 
"A politika az én véremben is benne van, és bár elismerem, hogy még nincs elegendő tapasztalatom, tanulni akarok" - mondta Bilaval Zardari. "Most az a legfontosabb számomra, hogy visszatérjek Oxfordba, és folytassam tanulmányaimat. Ha nem fejezem be azokat, és nem válok kellően éretté, akkor sohasem lesz elegendő bölcsességem ahhoz, hogy belépjek a politikai arénába."
 
A The Washington Post című amerikai lap hét végi értesülése szerint az ENSZ Biztonsági Tanácsa valószínűleg nem fogja kivizsgálni a Benazir Bhutto elleni december 27-i merénylet körülményeit, s a testületben még arra sem mutatkozik hajlandóság, hogy fontolóra vegye az ügy kivizsgálását.
 
Pervez Musarraf pakisztáni elnök kedden kijelentette, hogy kormánya mindenképpen ki akarja deríteni az igazságot a terrormerényletről, és hangsúlyozta, hogy a gyilkosok elnyerik büntetésüket. Az államfő találkozott a Scotland Yardnak a nyomozást segítő csapatával, "teljes támogatásáról biztosította (a nyomozás résztvevőit), s közölte, hogy teljesen szabad kezet kapnak vizsgálódásukhoz, senki sem fog beavatkozni munkájukba" - mondta Dzsaved Ikbal Csíma belügyminisztériumi szóvivő.
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.