Lemondott a ciprusi török kormány
Benyújtotta lemondását Ferdi Sabit Söyer, az Észak-ciprusi Török Köztársaság miniszterelnöke, politikai válságot robbantva ki a nemzetközi közösség által el nem ismert államalakulaton belül.
Söyer lemondása pártja, a balközép Török Köztársasági Párt (CTP) és kisebbik koalíciós partnere, Serdar Denktas - a volt államfő, Rauf Denktas fia - centrista Demokrata Pártjának (DP) a szigetország újraegyesítésével kapcsolatos nézetkülönbségével áll összefüggésben. A DP nacionalistább álláspontot követ, ellenezve mindenfajta engedményt a nemzetközi közösség által elismert görög ciprióta kormánnyal szemben.
Miután benyújtotta lemondását Mehmet Ali Talat államfőnek, a miniszterelnök újságíróknak nyilatkozva közölte, hogy "problémák vannak a koalíción belül, amelyeket megpróbáltak megoldani, de ez nem járt sikerrel". A CTP a mandátumok felét birtokolja a helyi parlamentben, így várhatóan Söyer újabb kormányalakítási megbízást kap.
Ciprus a török hadsereg 1974-es inváziója óta megosztott. A török hadsereg beavatkozása válasz volt a nacionalista görög ciprióták államcsínykísérletére, amelynek célja a sziget Görögországhoz csatolása volt. Az Észak-ciprusi Török Köztársaságot 1983-ban hozták létre, de csak Törökország ismerte el. A déli országrész, a görög ciprióták Ciprusi Köztársasága az Európai Unió tagja.