2006. március. 23. 15:08 MTI Utolsó frissítés: 2006. március. 23. 15:11 Világ

Ausztria májustól sem nyitja meg munkaerőpiacát

Ausztria a közeljövőbben nem követi azon uniós országok gyakorlatát, amelyek májustól részlegesen feloldják munkaerőpiacukat az újonnan csatlakozott országok munkavállalói előtt.

Ausztria előbb radikálisan mérsékelni szeretné a közel öt százalékos belső munkanélküliséget, amely elsődlegesen az ország területén élő külföldieket sújtja – mondta el Andreas Kohl, az osztrák parlament elnöke Pozsonyban. Ausztria az átmeneti munkaerőmozgás keretében egyébként is mintegy negyvenezer szlovák állampolgárt foglalkoztat annak ellenére, hogy a második világháború óta az országban sosem volt ilyen magas a munkára várók száma, mint napjainkban – tette hozzá.

Andreas Kohl a szlovák parlament házelnökének jogköreit gyakorló alelnöke Bugár Béla meghívására látogatott csütörtökön Pozsonyba, ahol vendéglátóján kívül Ivan Gasparovic államfővel és Csáky Pállal, a kormány miniszterelnök-helyettesével folytatott megbeszéléseket: elsősorban az uniós alkotmányozás gondjairól tárgyaltak.

A bécsi parlament házelnöke Bugár Bélával tárgyalva ezzel együtt sajnálkozását fejezte ki, egyszersmind megértést kért, amiért nem tud rövidtávon teljesíthető ígéretet tenni a munkaerőpiac megnyitásának köztudottan sürgető ügyben. Bugár megértést tanúsított, de emlékeztet rá, hogy Pozsony a kétoldalú kapcsolatrendszerben mindaddig napirenden kívánja tartani a kérdést, amíg a szomszédos Ausztriában létre nem jönnek a külföldi munkaerő fogadásának kedvezőbb feltételei. Kohl ígérete szerint országa minden megtesz annak érdekében, hogy a szűkös befogadóképességű osztrák munkaerőpiacon mielőbb kedvezőbb állapotokat tudjon teremteni.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.