2006. január. 23. 16:15 MTI Utolsó frissítés: 2006. január. 23. 16:16 Világ

Utaslázadás egy luxushajón

Lázadás tört ki a világ legnagyobb luxushajóján, a Queen Mary 2-n, de nem a legénység, hanem az utasok között, akik szerint az üzemeltető társaság a hajó meghibásodása miatti időveszteséget az ő kárukra akarja behozni.

A patinás Cunard Line csodahajója a floridai Fort Lauderdale-ből futott ki a minap 2528 utassal a fedélzetén, amikor - jóllehet a kihajózást révkalauz irányította a kormányállásban - a jármű tatja valahogy nekicsapódott a kivezető csatorna oldalának és a négy nagyteljesítményű hajócsavar-egység egyike megsérült, így hat napig várakoznia kell a hajónak.

Az utasok azonban, akik - elhelyezéstől függően - 17 ezer fontig (6,3 millió forint) terjedő összegeket fizettek a tengeri álomútért, ebbe nem törődnek bele, és a hétfői The Daily Telegraph beszámolója szerint lázadást szerveznek. Ez abból állna, hogy - hacsak a Cunard nem részesíti őket általuk megfelelőnek tartott kártérítésben - nem hagyják el kabinjaikat Rióban, és így a brazil nagyvárosban felszálló utasok nem tudják elfoglalni szállásukat.

A Queen Mary jelenleg 38 napos trópusi körúton van, amelynek egyes rövidebb szakaszaira is be lehetett fizetni. Rióban a tervek szerint 1500-an szállnának fel, de ha az utaslázadás megvalósul, az teljesen felboríthatja a további menetrendet.

A Queen Mary 2, amelyet két éve II. Erzsébet brit királynő avatott fel - és nevezett el hivatalosan saját nagymamájáról - Southamptonban, minden idők legdrágább, legnagyobb, leghosszabb, legmagasabb, legszélesebb és legerősebb utasszállító hajója. Építése 1 milliárd dollárba került.

A Queen Mary 2 előélete sem volt mentes incidensektől. A legsúlyosabb ezek közül még a franciaországi hajógyárban történt, ahol a hajót, annak elkészülte után, be akarták mutatni a gyári alkalmazottak hozzátartozóinak. A part és hajóoldal közötti átjáró azonban összeomlott, és tizenöten vesztették életüket a 30 méteres zuhanásban.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.