2006. január. 12. 08:39 MTI Utolsó frissítés: 2006. január. 12. 08:42 Világ

A hollandok szerint az európai alkotmány halott

Hollandia számára "halott az európai alkotmány" - jelentette ki Bernard Bot külügyminiszter az Európai Unió soros elnökségét betöltő Ausztria külügyminiszterével, Ursula Plassnikkal folytatott beszélgetése után.

"Ami minket illet, nem jön szóba, hogy újra előterjesztenénk ratifikálásra az alkotmányos szerződést" - mondta. A holland kormány azt sem tartaná kielégítő megoldásnak, ha megpróbálnának egyes elemeket kivenni, "kimazsolázni" a szerződésből, és azokat megmenteni. A holland álláspont szerint az lenne a leghelyesebb, ha az EU egyelőre a nizzai szerződésből fakadó gyakorlati intézkedésekre összpontosítana.

Plassnik szerint a 2007-2013 közötti uniós költségvetésről a múlt hónapban született állam- és kormányfői egyezmény pozitív helyzetet teremtett, és ezt kihasználva lendületet adhatnak az együttműködés fokozását célzó további törekvéseknek.

A holland lakosság a 2005. június 2-ai népszavazáson elutasította az Európai Unió alkotmányos szerződését. Kevéssel korábban a francia referendumon is az elutasító szavazatok voltak többségben.
Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.