2005. augusztus. 01. 16:28 MTI Utolsó frissítés: 2005. augusztus. 01. 18:11 Világ

Lelőtték a sarm-es-sejki merényletek egyik gyanúsítottját

Az egyiptomi rendőrség lelőtte a sarm-es-sejki robbantásos merényletek egyik fő gyanúsítottját - közölték kairói biztonsági források.

Mohamed Flífel a rendőrökkel vívott tűzharcban vesztette életét a Szuezvárosától 18 kilométerre nyugatra elterülő Gebel-Atáka hegység közelében. A gyanúsított felesége is megsebesült a lövöldözésben.
   
Nem volt erő...
A Flífel-fivérek apja, Sejk Ahmed Flífel egy múlt heti interjúban elmondta, hogy fiai tíz éve faképnél hagyták, miután magukévá tették az iszlámista ideológiát. "Nem volt erő az egész földkerekségen, amellyel el lehetett volna téríteni őket a mérgező eszméktől. Oly mértékben e veszélyes emberek hatása alá kerültek, hogy nem engedelmeskedtek többé sem nekem, sem a törzsnek" - panaszolta az apa.
A hónapok óta körözött beduin férfi, Mohammed Száleh Flífel a rendőrökkel vívott tűzharcban vesztette életét a Szuez városától 18 kilométerre nyugatra elterülő Gebel-Atáka hegység közelében.
   
A rendőrség bejelentést kapott, s ez alapján lelt rá a terrorista rejtekhelyére. Az egyiptomi belügyminisztérium tájékoztatása szerint Flífel búvóhelyéről rálőtt a rendőrökre, akik viszonozták a tüzet. Ekkor kapott halálos sebet a körözött
egyiptomi, vele lévő felesége megsebesült.
   
Flífelt távollétében perbe fogták egyiptomi vörös-tengeri üdülőhelyek ellen tavaly októberben elkövetett hármas merénylet miatt, amelyek közül az egyik, a tábai Hilton szálloda elleni 34 halálos áldozatot követelt. A Vörös-tenger partján fekvő üdülőparadicsomban, Sarm-es-Sejkben július 23-án végrehajtott
terrortámadásokban legkevesebb 64 ember vesztette életét.
   
A hatóságok azt gyanítják, hogy a gyanúsított bátyja, Szuleimán volt az egyik öngyilkos merénylő Tábában.
   
Hirdetés
hvg360 Hamvay Péter 2024. november. 28. 15:20

Magyar Péter a politikai sárm iskolapéldája – interjú Sonnevend Júlia amerikai-magyar médiaszociológussal

A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te<strong>”</strong>, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.