2005. január. 06. 14:41 MTI Utolsó frissítés: 2005. január. 06. 14:48 Világ

Szaúd-Arábia megháromszorozta segélyösszegét

Szaúd-Arábia megháromszorozta a dél-ázsiai szökőár áldozatainak nyújtott segélyét, amely így eléri a 30 millió amerikai dollárt, Szingapúr 23 millió dollárt ajánlott fel, Hongkongban pedig egy börtön foglyai gyűjtöttek össze több mint 18 ezer dollárt.

Az olajban gazdag Szaúd-Arábiát sok vád érte, hogy kevesebbet tesz az áldozatok megsegítésére mint a nyugati országok, noha a katasztrófában legsúlyosabban érintett ország épp a zömében muszlimok lakta Indonézia. Szingapúr mintegy nyolcszorosára emelve korábbi adományát, immár 23 millió dolláros segélyt kész adni a katasztrófa sújtotta országoknak.

Ebből tízmillió dollárt Li Hszien Lung (Lee Hsien Loong) miniszterelnök ajánlott fel országa nevében a Jakartában tartott nemzetközi csúcstalálkozón, 10 millió dollárt pedig egy állami tulajdonban lévő befektetési cég. Szingapúr további hasznos segítséggel járulhat hozzá az újjáépítéshez, mivel közel van az érintett területhez, és jól kiépített kommunikációs, illetve szállítási csatornákkal rendelkezik - mondta a kormányfő.

A kínai magánadományok összege elérte a 9,2 millió dollárt - közölte csütörtökön a kínai külügyminiszter. Ebből a kínai buddhista társaság több mint egy millió dollárt adományozott. A kínai magánszemélyek adománya az ország 1,3 milliárdos népességéhez mérten, még a viszonylag alacsony átlagjövedelmekhez képest is kevésnek tekinthető. Hongkongban a Stanley börtön 760 foglya - akik a város legmegrögzöttebb bűnözőiként vannak számon tartva - 18 178 dollárt gyűjtöttek össze a szökőár áldozatainak megsegítésre.

A foglyonkénti mintegy 23,7 dolláros adományt hat nemzetközi segélyszervezethez juttatják el. Hongkongban egy börtönlakó 14-15 dollárt is megkereshet hetente takarítással, ruhakészítéssel vagy számítógépes grafikával.
Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.