2004. május. 28. 15:21 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Világ

Fischer továbbra is ellenzi a NATO iraki szerepvállalását

A német külügyminiszter szerint az irakiak minden nyugati egységet megszállónak tekintenék. A koalíciós csapatok egyébként sem maradnak tartósan Irakban - vélekedik Fischer.

Az amerikai-brit vezetésű csapatok nem a feltételezett tömegpusztító fegyverek miatt vonultak be Irakba, hanem sokkal inkább a demokrácia megteremtésének a szándékával, hogy aztán a demokrácia a dominó-elv alapján az egész térségben szétterjedjen – mondta a külügyminiszter a pénteki Bundestag-vitában. Hozzátette: befolyásolni lehetett volna az amerikai döntést, ha Nagy-Britannia és Spanyolország az iraki háborút ellenző Németország és Franciaország oldalára állt volna.



Joschka Fischer a Bundestag vitájában az ENSZ Biztonsági Tanácsa elé terjesztett amerikai-brit határozat tervezetét jó tárgyalási alapnak tekintette, ám szerinte a tervezeten még van javítani való.



A Bundestag vitájában Gernot Erler, a szociáldemokrata párt (SPD) egyik vezető külpolitikusa úgy véli, "bejött" Oszama bin Ladennek az a számítása, miszerint szakadék támad majd az iszlám és a nyugati világ között" - tudósít az MTI.
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.