2004. március. 08. 17:51 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Világ

Manipulálja a bevándorlási adatokat a brit kormány?

A brit kormány "tízezrével" adja ki a letelepedési engedélyeket az EU-ba belépő országok polgárainak, megelőzendő, hogy kérelmeik elbírálása a csatlakozás utánra húzódjon, felborítva a bővítés utáni bevándorlási előrejelzéseket – állítja egy brit belügyi alkalmazott.

A kormány hétfőn cáfolta Steve Moxon, a brit belügyminisztérium egyik bevándorlási kérvényelbíráló központjának ügyintézőjének állítását, s egyben vizsgálatot rendelt el a tisztviselő ügyében.



Nagy-Britannia az egyetlen nagy EU-tagállam, amely - a több százezres kelet-európai bevándorlással riogató sajtó és a konzervatív ellenzék rendkívüli nyomása ellenére - a jóléti juttatások bizonyos mértékű korlátozásával ugyan, de nyitva tartja munkaerőpiacát a csatlakozó országok munkavállalói előtt. A brit kormány hivatalos előrejelzései szerint a májusi bővítés után is évente legfeljebb 5-13 ezer új munkavállaló érkezhet az egyébként is munkaerőhiánnyal küszködő, erőteljesen növekvő gazdaságú Nagy-Britanniába, ahol jelenleg 500 ezer állás nincs betöltve. (MTI)
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.