2014. február. 12. 11:30 hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. február. 12. 12:39 Vélemény

Orbán megmondta, nem lehet az oroszokkal ilyen megállapodást kötni!

Nem lehet az oroszokkal olyan szerződést aláírni, amelyet tíz évre titkosítanak, hogy mi ne tudhassuk meg, hogy pontosan kik és hogyan befolyásolják az életünket – mondta Orbán Viktor. Mármint még 2008-ban, abban a beszédében, amelyet a 444.hu ásott elő.

"Mégiscsak mi vagyunk a magyar nép választott képviselői, ez felelősség. Tudnunk kell dolgokat. Nem lehet az oroszokkal olyan megállapodást kötni, olyan szerződést aláírni, amelyet tíz évre titkosítanak, hogy mi ne tudhassuk meg, hogy pontosan honnan, kik, hogyan befolyásolják az életünket, és pontosan milyen gazdasági számítások alapján várhatjuk Magyarország felemelkedését, vagy éppen meggyengülését" – így hangzik Orbán Viktornak az a gyönyörű beszéde, amelyet nem a paksi atomerőműről az oroszokkal kötött, részleteiben továbbra is ismeretlen, széles körben meg sem vitatott megállapodása után mondott, hanem a 444.hu szerint 2008. február 28-án országjáró kampányának rákosmenti állomásán.

"Ez a mi életünk, ez nem a kormány biznisze", folytatja Orbán, "és aki elveszi tőlünk és a választott képviselőktől a valóság megismerésének a jogát, negyvennyolc órával az aláírás előtt jelenti be, hogy egyáltalán valami készülődik, az puccsot hajt végre, a magyar alkotmányos rend, a magyar népképviselők, és az egész magyar néppel szemben. Március 9-én (ekkor tartották a népszavazást a vizitdíjról – a szerk) azt is mondjuk el: eddig és ne tovább. Sőt hátrább az agarakkal" – szól a beszédrészlet.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.