Nyüzsi nyüzsi 2012. február. 22. 17:43

Egy kis férfias szívatás

Érdekes, hogy nem érkezett még meg a sajtóba a magyar internet legújabb nickazonosítási botránya.

Érdekes, hogy nem érkezett még meg a sajtóba a magyar internet legújabb nickazonosítási botránya. Igaz, nem akkora durranás, mint a Nemzet Maszturbátorának bukása, de annyiban hasonlít hozzá, hogy a főszereplő itt is egy kettős életet élő közíró. A főhős nem más, mint Molnár Attila Károly eszmetörténész, aki Babarczy Eszter mellett a másik ilyen minőségben elhíresült személy, ám Molnár vele ellentétben a jobboldalt, azon belül is a Fideszt erősíti mind publikációival, mind pedig szabadidejében az interneten inkognitóban hadakozva.

A hibát látszólag akkor követte el, amikor 2011 adventjén csendes elmélkedés és jézuskavárás helyett a szokottnál is intenzívebb pengeváltásba keveredett a Mandiner közismerten finom szalonjában, és azt találta írni, hogy Petschauer Attila és általában a munkaszolgálatosok meggyilkolása nem szándékos volt, hanem "rosszul elsült szívatás", ami "férfitársaságban előfordul". A szokatlan véleményre előbb a Vincent blog figyelt fel, majd bizonyos aktivisták Facebook csoportot alapítottak (amit mára töröltek), aláírást gyűjtöttek, komplett holokauszttagadássá habosították a kommentet, és végül a Pázmány Péter Katolikus Egyetem dékánjához fordultak azzal, hogy "tölgy" egyenlő az ő oktatójukkal, és ez skandallum. Az máig nem világos, azonosította-e valaha magát Molnár a nickjével, bár csak az nem tudott erről, aki nem akart.

Hogy a már eddig is kellően pitiáner ügy még szánalmasabbá váljon, Molnár Attila Károly a dékán kérdésére ekkor el kívánta mondani, hogy a "tölgy" nicket ugyan valóban ő használja évek óta, ámde éppen a kérdéses komment írásakor valakik azt feltörték és eltérítették. A hackerek nyilván régóta készültek erre a manőverre, mert egészen ügyesen emulálták az eredeti nicktulajdonost, aki viszont sohasem vetemedett volna arra, hogy Petschauer meggyilkolását férfias heccnek nevezze. Botos Máté, a PPKE dékánja saját elmondása szerint elfogadta a magyarázatot, elvégre eléggé mindennapos, hogy az embernek eltérítik a nickjét pár napra, aztán visszaadják neki karcolás nélkül. Ettől függetlenül mégis úgy döntött, hogy Molnár munkáját a továbbiakban inkább nem veszi igénybe. Végül is ki tudja, milyen férfias hecceket tartogat még.

Ettől viszont Molnár tisztelői pöccentek be, és jelenleg is kampányolnak a Facebookon azért, hogy szeretett tanárukat vegye vissza az egyetem. Eközben Molnár másik munkahelyén, az ELTÉ-n 42 oktató írt alá egy nyilatkozatot, melyben elhatárolódnak "tölgy" nicktől, akárki használta is tavaly december 12-én. Az események mostanában fordulnak rá a történelem főutcájára, ugyanis a Molnár sikeres kifúrásán fellelkesedett facebookos kommandó újabb, kissé húsosabb falatot szemelt ki magának: az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán oktató Morvai Krisztinát, a Jobbik EP-képviselőjét. Ő speciel saját nevén szokott metéltfarkincázni, szóval már biztosan megúszta azt az égést, hogy hackerekre hivatkozva kelljen kimásznia a kakiból, viszont valamivel komolyabb érdekérvényesítő képességgel rendelkezik, tehát az nagyobb meccs lesz.

Addig is: mindenki vigyázzon a jelszavára, nehogy embertelenségeket írjanak a nevében ismeretlenek. Molnár Attila Károlynak további karrierjéhez sok sikert kívánunk, és ha esetleg a szívére vette volna ezt az ügyecskét, sose felejtse: egy kis férfias szívatás nem a világ!

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.