Rácz András: Orbán Balázs éppen saját könyvének bemutatójára utazott, amikor doktorijának tézisfüzete készült
A tézisfüzet ráadásul egyik kollégájának számítógépén lett kész.
A tézisfüzet ráadásul egyik kollégájának számítógépén lett kész.
Rácz szerint mindez “elég izgalmas kérdéseket vethet fel annak kapcsán is, hogy vajon a disszertációnak ki a tényleges szerzője”.
A miniszterelnök politikai igazgatóját 2009-ben vették fel az ELTE doktori iskolájába és 2012-ben szerzett abszolutóriumot.
Aáry-Tamás Lajos szerint figyelmen kívül kell hagyni Polyák Gábor bejegyzését, amelyben a tanszékvezető kitartóan ellenzi, hogy Orbán Balázs azon az egyetemen szerezzen tudományos fokozatot, amelyet az állam nem hajlandó rendesen támogatni.
Freund Tamás Polyák Gábor gondolataira reagált, aki kikérte magának, hogy Orbán azon az ELTE-n szerezzen tudományos fokozatot, amelyet a kormány nem hajlandó rendesen támogatni.
Elutasítják a politikai alapon megkérdőjelező vagy más módon kirekesztő megnyilvánulásokat.
Polyák Gábor szerint a kormány minden nap beletörli a talpát az ELTE-be, mégsem küldték el a miniszterelnök politikai igazgatóját a jogi karról, hogy menjen az NKE-re.
A BME és az ELTE kutatóinak együttműködése olyan eredményekre vezetett, amelyekkel optimalizálhatók a repülésben és hajózásban is gyakran alkalmazott gázturbinák égési folyamatai, így jelentősen csökkenthető a fotokémiai szmogot és savas esőt okozó anyagok kibocsátása.
Több magyar egyetem is bekerült a sanghaji rangsor top kétszázas szakterületi listájára, de a top százba csak egynek sikerült.
A legelőkelőbb helyen a Semmelweis Egyetem végzett.
Egy európai együttműködés keretében az ELTE kutatói mutatták be a szennyvízben előforduló fertőző betegségek monitorozására fejlesztett új módszert, mely segíthet azonosítani, hogy a betegségeket kiváltó kórokozók emberekből, állatokból vagy a környezetből származnak.