Nyüzsi - esel - 2014. december. 05. 16:02

Orbán Viktor rajtunk nevet

Az állami rádióban a miniszterelnök belekapaszkodott a szenátor valóban tarthatatlan minősítésébe, hogy megkerülhesse az érdemi választ, amivel viszont tartozik nekünk.

McCain nyilatkozata provokáció, "nekem nem kell semmilyen szélsőséges megnyilvánulással foglalkoznom" – így hárította el a magyar miniszterelnök az általunk fenntartott köz állami rádióban azt a lehetőséget, hogy félretegye a (méltatlan és politológiailag is pontatlan) neofasiszta jelzőt, ellenben választ adjon mindarra, amit John McCain az elmúlt napokban felvetett a kormánnyal kapcsolatban. És előtte Barack Obama. És Hillary Clinton. És Bill Clinton. És az Európai Bizottság. És a Velencei Bizottság. És mindenki más, incl. a fél világsajtó.

Emlékeztetőül: a közismerten hardcore arizonai szenátor ilyeneket mondott:

Lépéseit Orbán miniszterelnök egy új, az 'illiberális demokrácián' alapuló állammodellre való felhívásban indokolta meg, de elképzelése kihívást jelent az Európai Unió és a NATO alapvető értékeivel szemben. Ezek a szövetségek nemcsak a demokrácia, hanem a jogállamiság, az egyéni szabadság és az alapvető szabadságjogok védelmén is alapulnak. Minden tagországnak elkötelezettnek kell maradnia ezen értékek iránt.

Minderről egy miniszterelnök megejthetett volna néhány szót a köz állami rádióban, de nem, ehelyett belekapaszkodott a szenátor valóban tarthatatlan minősítésébe, hogy megkerülhesse az érdemi választ, amivel viszont tartozik nekünk. "Magyarország függetlensége áll itt támadás alatt" – erre futotta a rádióinterjúban, erre az olcsó kis konteóra vezette vissza megint a kritikákat. Meg erre: "Az ország energia-, pénzügyi és kereskedelmi függetlensége nem tetszik azoknak, akik 2010 előtt haszonélvezői voltak Magyarország függőségének."

Nem teljesen világos, hogy az Egyesült Államok pontosan milyen módon volt "haszonélvezője" Magyarország milyen típusú függőségének, hiszen a Varsói Szerződés és a KGST 1991-ben megszűnt, azóta NATO- és EU-partnerek vagyunk, energiailag viszont semmilyen függőségünk nem változott.

A nyilvánvalóan Gyurcsány kottájából rosszindulatú Amerikának ellenben szúrja a szemét az új, független, szuverén, fülkeforradalmi Magyarország, amely bátran Azerbajdzsán felé építgeti új kapcsolatait, és ez milyen jól jön majd most, hogy nevetve közölte: "Meghiúsult a Nabucco, most meghiúsult a Déli Áramlat is." De nem ezen a roppant szórakoztató tényen nevetett a miniszterelnök (név és cím a szerkesztőségben). Hanem rajtunk. Hogy ezt így be is vesszük: a függetlenségünkre féltékeny Amerika fúrja a szuverenitásunkat, de mi akkora arcok vagyunk, hogy majd az általunk alaposan talpnyalt azeriek építenek egy gázvezetéket, szinte csak nekünk, ez lesz a "harmadik megoldás."

Ja, és mielőtt elfelejtem, kedves lakosság, gratuálok, vettél egy bankot! Nem tudom, megrendelted-e, de mi leszállítottuk, itt állunk a ház előtt, a garázskaput nyisd ki légyszi. "Nem az a fontos, hogy az államé legyen a bank, hanem hogy magyar érdekkörbe tartozzon." Kerül amibe kerül.

Hirdetés
Vállalkozás Gyükeri Mercédesz, Rácz Gergő 2024. december. 29. 17:30

Ahol a rizs az isten és perui a spárga: a Nobuban jártunk

Lehet variálni egy felső polcos étteremlánc menüsorában, vagy az főben járó vétek? Honnét tudja egy ázsiai kulináriát szolgáló étterem beszerezni az alapanyagait Budapesten, és hogy lesz a megoldás végül Spanyolország? Ezekről és sok másról faggattuk a Nobu Budapest séfjét, Schreiner Gábort, közben azt is megkérdeztük, hogy a halak filézése közben milyen gyakran vágja meg a kezét.