Nyüzsi Szegő Péter 2014. augusztus. 28. 01:50

Tarlósra nem szavazunk – válasz Tóta W. Árpádnak

Nemcsak fideszesként, városvezetőként is vállalhatatlan.

Eszembe sem lett volna leülni a géphez, ha TWÁ publicisztikájában nem lett volna benne ez a két a mondat – ráadásul nem akárhol, hanem a kopfban: „Tarlós Istvánra szavaznék, ha most vasárnap lennének a választások. És minden bizonnyal ez lesz a helyzet a közeljövő vasárnapjain.”

Ezt követően a remek közíró Tarlós ellen érvel, gazdagon, olyan mondatokkal, melyekből egy önmagában is elég ahhoz, hogy az ember ne szavazzon Tarlósra, sőt lehetőleg ellene szavazzon. Idézzük csak az első mondatát: „igazán, szívből, valamint agyból és gyomorból is utálom a Fideszt, ezt a gonosz, kényszerképzetek között tántorgó, mohó szektát”.

Azon már túl vagyunk, hogy miért ellenjavallt a Fideszre szavazni, de ha nem lettem volna egyértelmű: nemcsak a Fideszre, de a Fidesz jelöltjére sem szavazunk.

Tarlós egyébként 2010. május 14-e és december 3-a között fideszes országgyűlési képviselő volt. Ebbéli minőségében – egyebek közt – megszavazta a Nenyit, szintén megszavazta a NER-korszak első, a fékek és ellensúlyok rendszerét gyengítő alkotmánymódosítását, megszavazta a Lex Borkait és ugyancsak megszavazta a NÖT-öt. („A magyarság számára Trianon a XX. század legnagyobb tragédiája” – áll ez utóbbinak indoklásában. Nem Birkenau, nem Birkenau és Trianon, csak Trianon. Itt legalább őszinték.) Az önkormányzati választási törvényt pedig Tarlós nem egyszerűen megszavazta, de egyenesen ő volt az egyik beterjesztője. Csak a miheztartás végett: az önálló képviselői indítványként benyújtott, majd kevesebb mint négy hónappal a 2010-es önkormányzati választás előtt elfogadott törvény következtében az önkormányzatokban erősen torzul a választói akarat a kis pártok rovására, ráadásul kizárólag kormánypárti szavazatokkal úgy elfogadni egy törvényt, hogy az már a következő választásra is érvényes, khm, nem elegáns.

Nem, nem érdekel, hogy csak stróman volt. Ott az aláírása a törvényjavaslat alatt. Ha nem írta volna alá, elvitték volna Magnyitogorszkba? Nem vitték volna el. Hát akkor?

Ha ez sem elég: Tarlós jelentős intellektuális kihívásokkal küzd, ezt TWA valószínűleg ennél karcosabban fogalmazná meg.

Mivel jobban én sem tudnám összefoglalni, rosszabbul meg nem akarom, az alábbiakat Bence Peter Marosantól idézem, aki Tóta W. írásához fűzött kommentárjában többek közt az alábbiakat írta:

„Nem tudsz mondani Tarlósról semmi rosszat? Majd én segítek: hajléktalanok hatósági vegzálásának hathatós elősegítése és támogatása. A budapesti liberális értelmiség szórakozóhelyeinek mondott helyek zsinórban való bezáratása, vagy átjátszása a megfelelő kádereknek (Sirály – máig zárva –, Tűzraktér, Zöld Pardon, Gödör – az utóbbi a »megfelelő személynek« átjátszva). A hazai liberálisnak mondott – értsd: ellenzéki – közönség folyamatos szuttyongatása (tőled tanultam a szót). Az ellenzék piszkálása minden egyes szinten. Szívózás a Szigettel. Szívózás az Alstom-szerelvényekkel. A szakértők tanácsa ellenére a négyes metró idő előtti átadásának kierőszakolása; csak hogy a választások előtt adhassa át, mely átadóról azután Demszkyt – aki gyakorlatilag a jelen kormányzat ellenében vívta meg a csatáját a négyes metróért – kitiltotta. Gyakorlatilag Demszkyt Tarlós István nyilvánította nemkívánatos személynek az átadón. Egy rasszista, homofób, a liberális értelmiséget zsigerből gyűlölő, a baloldalba bármikor belerúgni kész emberről van szó; aki inkompetenciájukról hírhedt embereket engedett kulcspozícióba (Vitézy Dávid az ő jóváhagyásával folytathatja kevéssé áldásos tevékenységét a BKK élén). A konfrontatív politikát ő – Tarlós – is szereti –, lásd a Bálna építtetőivel való hosszas huzavonát. Nem mondanám, hogy városvezetői kompetenciája egyértelműen meggyőzőnek bizonyult volna az elmúlt négy évben, viszont a korrupciótól mentes tiszta kezéért sem tenném tűzbe a kezemet. (Hosszas pereskedés, vádaskodás után gyanúsan gyorsan lettek mégis alkalmasak az Alstom-szerelvények. Mintha csak az olaj hiányzott volna a gépezetbe).”

TWA nemcsak a Fidesz, hanem Falus ellen is kitűnő érveket hoz föl, ezekkel nem is óhajtok vitába szállni. Azonban mintha nem tűnt volna föl neki: Tarlóson és Faluson kívül lesznek más jelöltek is, emellett lehet érvénytelenül szavazni vagy távol maradni a választástól. A Fideszre és a Jobbikra – ez utóbbit hadd ne fejtsem ki –, vagy ezek jelöltjére történő szavazásnál bármi jobb; én Budapest esetében Bokros Lajost ajánlom.

Hirdetés