A Fidesz nem akarja meghallgatni Horváth Andrást. Ezzel egy csapásra határozatképtelenre tette a testületet, és így: a képviseleti demokrácia maradékát, a parlament ellenőrző szerepét.
Mindenki meg akarja hallgatni Horváth Andrást. Az MSZP a gazdasági bizottság, a Jobbik és a PM a költségvetési bizottság elé invitálná a disszidens NAV-ellenőrt, az LMP külön parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte. A költségvetési bizottság ellenőrzési albizottsága már szét is küldte a meghívókat, talán már fel is adták a rendelést a pogisütőknek, ásványvíz- és Traubi-beszállítóknak. Hiába.
Merthogy mégsem mindenki akarja meghallgatni Horváth Andrást. Akad párt, amelyik nem kíván élni a lehetőséggel, és ezzel egy csapásra határozatképtelenre tette a testületet, és így: a képviseleti demokrácia maradékát, a parlament ellenőrző szerepét.
Horváth András nem az a hirtelen berobbanó celeb típus. A bátor exadóellenőr neve csak lassan kezd közismertté válni, a médiaérdeklődés igen mérsékelt személye iránt, ami azért is meglepő, mert ha igaz, amit mond, akkor úgy ezermilliárdos adócsalásra derülhet fény hamarosan. Horváth állítja: volt munkahelye, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal finoman szólva igen kesztyűs kézzel bánt egy olyan kiemelt adózói körrel (ezek főként kis- és nagykereskedői láncok, ill. beszállítóik), amely üzemszerűen csalja el az áfát az államkasszából. Magyarul a köztársaság egyik legfontosabb közpénzügyi felügyelő szerve hagyta őket, akár 1700 milliárd forint értékben is.
Hogy Horváth András egy rosszhiszemű, patetikus hazudozó lenne, azt így még a korrupciógyanút természetesen tagadó NAV sem állítja, konkrétumokba az adótitok miatt egyik fél sem bonyolódik, de azért vegyük nyugodtan jelzés értékűnek, hogy a Fővárosi Főügyészség feljelentés-kiegészítést rendelt el Horváth feljelentése nyomán.
A Fidesz nem először szembesül Horváth András vádjaival: a szakértő már két éve levélben jelezte Rogán Antalnak és a nemzetgazdasági tárcának, hogy helló. A levél nem sok vizet zavart ott, ahol a gyorsnaszád hasított, és mindez ma sem érdekli az állampártot, a lényeg, hogy jövő tavaszig mindenki tanulja meg kívülről, hogy "Magyarország jobban teljesít", mert ezt szó szerint fogják kikérdezni.
Addig is maradnak az olyan érvek, hogy bizottsági meghallgatás előtt "az igazságot bűnvádi eljárásban kell tisztázni", meg hogy "az ügyészség viszont nem a Parlamentben található", ami tény. Csak éppen a törvényhozásba sikerült megint jó alaposan beletaposnia egy frakciónyi sáros cipőnek.