Rendelet a lelke mindennek – az élet legapróbb rezzenésére is kiterjedő normatívák hiányában még ránk tör a szabadosság és az anarchia.
Tegnap szemléztük azt a hírt, amely szerint Hódmezővásárhelyen büntetik a labdázást és a nyilvános ruhateregetést, Miskolcon a porrongy kirázása vonhat maga után tetemes bírságot. Szerencsére más települések is követik a példát, ám a teregetés és labdázás tiltása után is marad még ezer jogszabályilag lefedetlen zóna.
Óh, annyi mindent lehetne még szabályozni, és lássuk be a szabályozás népi igény, az élet megszervezésének egyetlen módja a Kárpát-medencében. Az áldatlan helyzet mielőbbi felszámolásában kívánunk segíteni. Szabályozási csomagtervünk a következő önálló jogszabályi tényállásokkal bővítené a helyi és országos rendelkezéseket:
- Nyilvános káromkodás. (Amerikai példa alapján, mint beszéderkölcs elleni vétség) Súlyosságtól függően 5-től 200 ezer forintig. Sportrendezvényeken elhangzott sértő kifejezések büntetése alól a miniszterelnök felmentést adhat. A térfigyelő kamerák hangazonosító szoftverrel való installálása folyamatban.
- Nyilvános szotyolázás. A kiköpött héjak mennyiségétől függően 6-tól 160 ezer forintig. A tilalom alól a miniszterelnök felmentést kaphat.
- Nyilvános vizelés szabálysértésének kiterjesztése - a kutyákra. Büntetési tétele a tócsa méretétől függően 10-től 110 ezer forintig.
- Nyilvános csókolózás - házaspárok először megúszhatják figyelmeztetéssel, élettársi kapcsolatban lévő különneműeknek 10-től 100 ezerig, azonos neműeknek 40-től 400 ezerig kell fizetni.
- Tanulmányi időszak alatti tüntetés – a tanulmányi fegyelem megsértése. Első alkalommal leckekönyvbe bejegyzés, második után a költségtérítés duplájára emelése, harmadiknál elbocsátás.
- Közérdekű adatok indokolatlan, öncélú, hangulatkeltés céljából való kikérése – a közhivatalnok munkájából elrabolt idő függvényében 60-tól 900 ezer forintig.
- Tömegközlekedési eszközön való elalvás – az álomfázis mélységtől, a sofőr vagy kalauz általi költögetés idejétől függően 15 ezertől 200 ezerig terjedő összeg.
- Hajléktalan etetése – a közterületen jogsértően elfogyasztásra került élelmiszer mennyiségétől függően 30 ezertől 300 ezerig.
- A BKV-sofőrök integetési tilalmának kiterjesztése a többi járművezetőre, illetve a gyalogosokra – a tiltott kézmozdulat időtartamától és intenzitásától függően 25 ezertől 75 ezerig terjedő pénzbüntetés. (A sportrendezvényen való bajtársias karlendítésre és a Békemenetnek történő integetésre a tilalom nem vonatkozik.)
- Sebességkorlátozás bevezetése a gyalogosforgalomban. A szabálysértés összeghatára a túllépés mértékétől függően 7 ezer forinttól 170 ezerig.
- Függöny elhúzása nélküli vetkőzés: az elkövető testi adottságaitól, szeméremsértési hatásfokától függően 35 ezertől 700 ezerig.
- Kiskorúakra/fiatalkorúakra veszélyes tartalmak biztonságos otthoni tárolásának megsértése. Pornográf, istenkáromló, vallásgyalázó kiadványok csak számkódos trezorban tarthatóak. A tilalom betartását a Magyar Művészeti Akadémia, mint szakhatóság ellenőrzi. A bírság összeghatárait Fekete György saját hatáskörében jelöli ki.
- A kiskorúaknak/fiatalkorúaknak nem ajánlott tévéadások március 1-től tiltott kategóriába lesznek átminősítve. A pénztárgépek NAV-hoz való bekötésével párhuzamosan a tévékészülékeket is be kell kötni a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatósághoz, továbbá webkamerával kell ellátni. Aki a bekötést elmulasztja, vagy nem távolítja el a kiskorút/fiatalkorút a tiltott műsor idejére a készülék látó-és hallótávolsági körzetéből, 12 ezertől 412 ezerig terjedő ifjúságvédelmi bírsággal sújtható.
- Online fórumokon való kommentelés március 1-től szintén csak NMHH-val összekapcsolt, webkamerás számítógépen lehetséges, a személyazonossági igazolványt és lakcímkártyát beszkennelve kérjük feltölteni a Médiahatóság szerverére. A jogszerűtlenül kommentelőket beidézhetik, és (ha egyéb vétségük nincs) 20 ezertől 500 ezer forintig büntethetők.
- Székely zászló kitételének elmulasztása családi házak esetén 30 ezertől 140 ezerig, társasházak esetén 150 ezertől 700 ezerig fájhat.
- Az utcák, intézmények és egyesületek önkényuralmi névviselési tilalmának kiterjesztése a magánszemélyek vezetékneveire. A Rákosi, Biszku, Kádár, Medgyessy, Horn és Apró vezetéknevű állampolgárok március 1-ig a területileg illetékes járási hivatalban díjmentesen megváltoztathatják a nevüket. Ha ezt nem teszik meg, a névtől függően 50-től 500 ezer forintig terjedő büntetés szabható ki rájuk. (Szűrös, Pozsgay és Kun nevű állampolgároknak a miniszterelnök felmentést adhat.)
- A járási hivatallal nem egyeztetett tartalmú molinó kirakása magántulajdonú ingatlan homlokzatára, ablakára, kerítésére, stb. Betűmérettől függően 50-től 650 ezerig. (A szabály alól a miniszterelnök vagy a házelnök felmentést adhat.)
Tudjuk, hogy ez csak egy apró szelete a Nemzeti Együttműködés szabályozásra váró nagy tartományának, de elsőre ennyi jutott eszünkbe, ha kihagytunk valamit, írják meg nekünk.