Akár 15 ezer dolgozóját is elküldheti a Nokia, ami globálisan 10 százalék leépítést is jelenthet.

A Nokia áprilisban ismertette 2018-ig szóló, 900 millió eurós működési költségcsökkentő programját, azóta pedig az is kiderült, hogy visszatérnek a mobiltelefon gyártáshoz.

A finn cég eddig hivatalosan 2400 elbocsátást jelentett be Finnországban és Németországban. Azt azonban még nem tárta fel, hogy globálisan hány dolgozóját küldi el. A Nokia Oulu városában működő gyárának egyik szakszervezeti vezetője kedden azt mondta, hogy "bár hivatalos adatokat nem közöltek velünk, más szakszervezetektől kapott információk alapján azzal számolunk, hogy a Nokia világszerte 10-15 ezer dolgozóját küldi el".

 A világszerte 104 ezer alkalmazottat foglalkoztató cég szóvivője nem kívánt reagálni a számmal kapcsolatban. Ha a hírek igazak, akkor a cég teljes állományának több mint 10 százalékától válhat meg – hasonló nagyságrendű leépítés volt idén az Intelnél is.

A Reuters azt közölte, hogy a Nokia mintegy 30 országban folytat egyeztetést érdekvédelmi szervezetekkel. A Nokia idén januárban vette át az ellenőrzést a 15,6 milliárd euróért megvásárolt francia–amerikai Alcatel-Lucent felett. Az akvizíció lényege, hogy a Nokia javítsa pozícióját a mobil hálózati berendezések világpiacán konkurenseivel, a svéd Ericssonnal és a kínai Huawei vállalattal szemben.

Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, iratkozzon fel hírlevelünkre!

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.