Vállalat + Vezető hvg.hu 2014. október. 30. 10:50

A legjobb Amerikán kívüli munkahely Peruban van

Felhajtana az irodai bárban egy whiskyt a munkanap végén, vagy Hawaiira menne egy luxushotelbe főnökösködni? Esetleg egy Oscar-díjas gálán szeretné átvenni a személyre szóló ajándékát? Ha bármelyik kérdésre igennek felel, ezekhez a cégekhez adja be az önéletrajzát.

Melyik a világ legjobb munkahelye? Szinte minden ilyen felmérést a Google nyer meg, és a ranglista élén általában az amerikai technológiai cégek sorakoznak. Így van ez a Great Place to Work nevű tanácsadócég legfrissebb rangsora szerint is, de ha az első 25 helyezett közül elhagyjuk az amerikai (és kanadai) társaságokat, máris érdekesebb a kép.

Igaz, így mindössze hat vállalat maradt a listán, ezek azonban egészen meglepő sort alkotnak, csupa kevésbé ismert névből állnak. A táraságok jellemzését a listát átvevő Fortune magazin végezte el.

6. Accor

Árbevétel: 7,6 milliárd dollár

Központi iroda: Párizs

Alkalmazottak száma: 170 ezer

A francia gyökerű szállodalánc a tehetséges munkatársak számára jó előrelépési lehetőségeket kínál. Például bevonja őket olyan csoportokba, amelyek az új hotelek nyitását segítik világszerte. Amikor egy új szállodát nyitnak, a csapat odautazik, betanítja az új alkalmazottakat és beindítja az üzletet. A menedzserek online MBA-képzésen vehetnek részt.

Munkahelyi szoba, kilátással.
www.amanresorts.com

5. Diageo

Árbevétel: 17,7 milliárd dollár

Központi iroda: London

Alkalmazottak száma: 28 ezer

Az alkoholos italokat forgalmazó céggel nehéz versenyezni a juttatások terén: a nagyobb irodákban saját bár áll a dolgozók rendelkezésére, akik egyébként is kedvezménnyel vásárolhatnak például Johnnie Walker whiskyt vagy Guinness sört. Ivan Menezes vezérigazgató saját belső blogot vezet, hogy tartsa a kapcsolatot a munkatársakkal. A társaságnak nagyon erős egészségügyi és biztonsági csomagja is van.

A munka jól megérdemelt jutalma.
AP

4. Daimler Financial Services

Árbevétel: 19,3 milliárd dollár

Központi iroda: Stuttgart

Alkalmazottak száma: 8 ezer

Az autóscég pénzügyi leányának dolgozói a kantinban egészséges menüt választhatnak, fizikai és szellemi épülésüket pedig jógafoglalkozások, illetve masszázs segíti. A legjobb dolgozókat évente egy Oscar-díj-átadóhoz hasonló ünnepségen tüntetik ki, azzal a különbséggel, hogy a díj nem egy sablonos szobor, hanem mindig valamilyen személyre szóló ajándék.

A legjobb dolgozónak járó bánásmód.
AP / Amy Sancetta

3. Atento

Árbevétel: 2,3 milliárd dollár

Központi iroda: Madrid

Alkalmazottak száma: 153 ezer

A spanyol call center szolgáltató csapatokba szervezi a munkatársait, amelyek játékos versenyeken mérik össze a tudásukat. Az alkalmazottak önként szervezik az eseményeket. A perui irodában tehetségkutató versenyeket, Spanyolországban pedig minden évben farsangi jelmezversenyt rendeznek. A céges belső akadémia mindenki számára nyitva áll.

A főnök inkognitóban.
AFP

2. Telefónica

Árbevétel: 77,2 milliárd dollár

Központi iroda: Madrid

Alkalmazottak száma: 127 ezer

A 25 országban jelen lévő távközlési óriásnak sikerült népszerű módon megoldania a vállalaton belüli együttműködést. Be More néven létrehoztak egy olyan interaktív belső tévécsatornát, amelyen szórakoztató műsorokat sugároznak, de az együtt dolgozásnak is ez a színtere.

A munkahelyi tévézés nem tilos, inkább elvárt.
Fülöp Máté

1. Belcorp

Árbevétel: 1,9, milliárd dollár

Központi iroda: Lima, Peru

Alkalmazottak száma: 10 ezer

A kozmetikai cikkek direktmarketinges értékesítésével foglalkozó társaság arról híres, hogy az alkalmazottaknak megengedi a saját munkabeosztásuk elkészítését. A Flextime névre keresztelt programnak köszönhetően mindenki a családi és hobbiprogramjaihoz igazíthatja a munkaidejét. A cég szerint a megoldással nőtt a munka hatékonysága, a dolgozók nagyon elégedettek, és olyan népszerű lett a cég, hogy a legjobb jelentkezők közül verbuválhat.

Akkor dolgoznak, amikor akarnak.
Stiller Ákos
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.