2006. április. 02. 13:39 MTI Utolsó frissítés: 2006. április. 02. 13:43 Választás 2006

Demszky a nyúlgáton

Demszky Gábor vészhelyzet, illetve hajózási tilalom elrendelését kéri a kormánytól már vasárnap délután a Duna tetőzése miatt, a Margitsziget, valamint a Római-part szakaszán.

Budapest főpolgármestere délelőtt közölte ezt újságírókkal, amikor kiment a Margitszigetre az ott épülő és az aznap elkészülő "nyúlgátnak" is nevezett, homokzsákokból álló körgáthoz. A vészhelyzet a kormányzati koordináció, valamint más jellegű intézkedések lehetősége mellett azt is jelenti, hogy a védekezés költségeit nem egyedül az önkormányzatnak kell állnia.

Demszky Gábor kifejtette, hogy kilenc méteresre építik a körgátat, mivel az előrejelzések értelmében a jelenleg 815 centiméteres Duna hétfőn 838 centiméteren tetőzik. Ez általában magasabb szokott lenni, mint az előrejelzés.

A főpolgármester köszönetet mondott azoknak a budapestieknek, - mintegy 100 embernek - akik önkéntesen vesznek részt a homokzsákok töltésének és rakodásának nehéz munkájában. Köszönetet mondott szombattól dolgozó fideszes aktivistáknak is.

Ugyanakkor volt megjegyzése ahhoz, hogy "Orbán Viktor és csapata szombaton kátyúzott Budapesten". Arról beszélt, hogy az Orbán-kormány 1998 és 2002 között nem adott pénzt kátyúzásra sem. "Budapestet most nem a kátyúknál, hanem a víznél kell megvédeni" – összegezte Demszky.

Benkovics Zoltán, a polgári védelem dandártábornoka nem zárta ki azt sem, hogy a Duna tetőzése meghaladja az emlékezetes, 2002-es szintet.
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.