2006. március. 30. 18:31 MTI Utolsó frissítés: 2006. március. 30. 18:35 Választás 2006

Rogán: Gyurcsány hívjon EBESZ-megfigyelőket

Miután Batiz András kormányszóvivő bejelentette, hogy a választásokra mégis EBESZ-megfigyelőket hívnak, Rogán Antal nyílt levélben, a döntéssel egybehangzó kéréssel fordult Gyurcsány Ferenc miniszterelnökhöz.

Tisztelt Miniszterelnök Úr!

A 2002-es országgyűlési választások során a polgári kormány felkérte az EBESZ Demokratikus Intézmények és Emberi Jogok Hivatalát (DIEJH), hogy a koppenhágai dokumentumban foglalt kötelezettségvállalásokkal összhangban végezze el a választások megfigyelését. Ez meg is történt és a DIEJH küldöttsége egy igen részletes zárójelentést is kiadott a választásokról.

Annak érdekében, hogy a 2006-os országgyűlési választások törvényességét és tisztaságát megőrizzük, indokolt, hogy a jelenlegi kormány is az EBESZ illetékes szervéhez forduljon választási megfigyelők hazánkba küldése érdekében.

Ezért kérem Önt, mint a Magyar Köztársaság miniszterelnökét, hogy haladéktalanul forduljon megkereséssel az EBESZ-hez, kérve megfigyelői jelenlétét a 2006. évi országgyűlési választásokon, és az EBESZ megfigyelők jelenlétének biztosításával is garantálja a kormány, a választások törvényes és tiszta lebonyolítását.

Tisztelettel:
Rogán Antal
kampányfőnök

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.