2006. március. 26. 15:07 MTI Utolsó frissítés: 2006. március. 26. 15:11 Választás 2006

Az SZDSZ radikálisan kisebb, olcsóbb államot hirdet

Az SZDSZ csökkentené az önkormányzati képviselők számát, megszüntetnének bizonyos minisztériumokat, 250 tagú parlamentet működtetnének. Megszüntetnék a munkaügyi, az informatikai és a hírközlési minisztériumokat.

Hat pontban foglalta össze Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke a párt kisebb, olcsóbb és hatékonyabb állam megteremtésére kidolgozott javaslatait vasárnap Budapesten: a szabad demokraták többek között felére csökkentenék az önkormányzati képviselők számát, megszüntetnének bizonyos minisztériumokat, s 250 tagú parlamentet működtetnének.
   
Kuncze Gábor elmondta, hogy az önkormányzati képviselők számának 32 ezerről 15-16 ezerre csökkentéséről már kidolgozták törvényjavaslatukat, s letették a parlament asztalára. 
    
Az SZDSZ szerint 10-12 minisztériumnak kellene működnie. Megszüntetnék azokat a tárcákat, amelyek már betöltötték funkciójukat, illetve tevékenységük máshol elhelyezhető. A liberálisok vezetője ezek közé sorolta a munkaügyi, az informatikai és a hírközlési minisztériumokat.   
   
A szabad demokraták szerint nincs szükség tárca nélküli miniszterekre, s jelentősen csökkentenék a politikai és helyettes államtitkárok számát is.    
   
2010-re választott régiókat hoznának létre, megerősítenék a kistérségeket, s megszüntetnék az önkormányzati megyéket.   
   
Kóka János gazdasági miniszter, aki új közszolgáltatási törvény megalkotását szorgalmazta, arról beszélt, hogy jelenleg az államban egyszerre van jelen a pazarlás és a pénzszűke.
   
Mint mondta, ma Magyarországon a költségvetésből minden nyolcadik forintot az államigazgatásra költik. Példátlan mértékű szervezetlenség, s zavar tapasztalható az államigazgatásban "a célrendszert" tekintve. 
   
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.