Tech techline.hu 2012. május. 31. 21:00

Mekkora lesz az internet 2016-ban? Lássuk a számokat!

A jelenlegi növekedést alapul véve, az internet adatforgalma 2016-ra 1,3 zettabájt lesz.

A jelenlegi növekedést alapul véve, az internet adatforgalma 2016-ra 1,3 zettabájt lesz. Az előrejelzés a Cisco-tól származik, ők elég jól eltalálták a számokat 2008-as előrejelzésükben is. A zettabájt pontosan ezermilliárd gigabájtot jelent, azaz 2016-ban az adatforgalom akkor lesz, mintha a világon valaha készült összes filmet három percenként, újra és újra átküldenénk a hálózaton. Minden elő emberre a bolygón, 2,5 internet kapcsolat jut majd (18,9 milliárd network-point-al számol a Cisco), az aktív internet felhasználók számát 3,5 milliárdra becsülik.

A legtöbb forgalmat generáló összetevő a videó-streaming lesz (nem meglepő, már most is az): 2016-ban 1,2 millió perc videót fogunk küldözgetni a hálón naponta (ez 883 napig nézhető videó anyag továbbítása, egy nap alatt). A Cisco tanulmánya szerint ekkorra, már nem csak a számítógépek, táblagépek és okostelefonok lesznek a netre kapcsolva: megjelennek az új eszközök is, immár jelentős számban, úgymint nyomtatók, kutya nyakörvek (!), hűtőszekrények és autók. Lehet nincs is már olyan messze a Skynet? Mondjuk ha nem ébred öntudatra, http://hu.wikipedia.org/wiki/Skynet akkor mindegy…

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.