Egy ritka méhfaj miatt nem épülhetett meg a Meta új, mesterséges intelligenciát kiszolgálni hivatott adatközpontja, ami ráadásul nukleáris energiát használt volna.
Új, nukleáris energiára támaszkodó adatközpontot épített volna az Egyesült Államokban a Meta, mellyel a mesterséges intelligenciáját szolgálta volna ki – de aztán jött egy nem várt fordulat, ami miatt kukázni kellett mindent. A kiszemelt területen ugyanis felfedeztek egy ritka méhfajt.
A Financial Times szerint Mark Zuckerberg, a Meta vezérigazgatója már nagyon közel volt ahhoz is, hogy megállapodjon egy már működő atomerőmű vezetőjével, amivel károsanyag-kibocsátással nem járó energiát használhatott volna az adatközpont.
Zuckerberg a jelentés szerint állítólag azt közölte a kollégáival, hogy a Metáé lehetett volna az első mesterséges intelligencia, ha sikerül megállapodni – de a méhek megjelenése miatt túl sok szabályozói kihívással néztek volna szembe, így nem lehetséges az adatközpont létrehozása – jegyzi meg az Engadget.
A Financial Times cikke arra nem tér ki, hogy a Meta keres-e másik helyszínt az adatközpontjának. Egy forrás csak annyit mondott, hogy a Meta több lehetőséget is vizsgál arra, hogy kibocsátásmentes áramellátást biztosítson az adatközpontjainak.
Így tesznek a versenytársak is: a Microsoft nemrég jelentette be, hogy a 2019-ben bezárt Three Mile Island erőmű egyik reaktorát is újraindítják az MI energiaigényének fedezésére, míg a Google hét mini-atomreaktort állítana csatasorba ebből a célból.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.