Tech HVG 2024. október. 07. 09:03

A robbanó csipogók most odavágnak a repülésnek: több készüléket tilos lesz felvinni a járatokra az Emiratesnél

A Hezbollah elleni csipogós támadás miatt a közel-keleti régió egyik legnagyobb légitársaságának járataira mostantól nem lehet felvinni többféle elektronikai eszközt sem.

Kitiltotta a járatairól az Emirates a csipogókat és a walkie-talkie-kat – írja a CNN. A dubaji illetőségű légitársaság a szeptemberi, a Hezbollah elleni támadás miatt döntött a szigorítás mellett, amikor is robbanóanyaggal szerelt csipogók és egyéb kommunikációs eszközök (walkie-talkie-k) robbantak fel.

„Minden Dubajba tartó, onnan induló, vagy azon áthaladó járat utasának tilos csipogót vagy walkie talkie-t szállítani a feladott vagy a fedélzeti poggyászban” – olvasható a társaság oldalán, megjegyezve, hogy az ilyen eszközöket a dubaji rendőrség lefoglalja.

Eszkalálódó közel-keleti konfliktus: Iránban leállítják a repülőforgalmat, izraeli megtorlásra készülnek

Minden korábbinál hevesebb rakétatámadást indított Bejrút ellen az izraeli hadsereg, Gázában is újabb fázist hirdettek, miközben a hírek szerint a tavalyi Hamász-betörés évfordulójára időzítenék támadásukat Irán ellen.

A közel-keleti konfliktus miatt a régió légiközlekedésében fennakadásokra kell számítani, ezügyben érdemes folyamatosan figyelni az érintett légitársaságok hivatalos felületeit. Kollégánk vasárnap este Bejrútból jelentkezett be élőben, ezt ide kattintva nézheti vissza.

A Hezbollah elleni támadással kapcsolatos korábbi cikkeinket ide kattintva találja.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.