A ChatGPT mögött május óta dolgozó GPT-4o nyelvi modellnek köszönhetően már nemcsak írásban lehet beszélgetni a mesterséges intelligencia legnépszerűbb chatbotjával. Úgy tűnik, némi noszogatás után bizonyos feladatokat is végre hajt.
Fontos frissítést kapott még májusban a ChatGPT: az OpenAI néhány hónappal ezelőtt mutatta be a GPT-4o nyelvi modelljét, aminek köszönhetően az eddig csak írott formában kommunikáló chatbottal szóba lehet elegyedni. A rendszer úgy beszél, mintha egy másik emberrel diskurálna az ember.
A rendszer rendkívül jól utánozza az emberi beszédet, és bár nem tökéletes – még így is bőven ki lehet hallani a szavakból, hogy robottal van dolga a felhasználónak –, bőven túlszárnyalja azt, amire a konkurens termékek képesek. Ennek köszönhetően izgalmas, de legalábbis érdekes párbeszédeket lehet vele folytatni, amit a Gizmodo egyik újságírója is megtett. Az eredményről nehéz eldönteni, hogy vicces vagy ijesztő, mindenesetre sikerült rávenni a ChatGPT-t, hogy sikítson.
Itt érdemes megállni egy pillanatra és belegondolni: valóban arról van szó, hogy a mesterséges intelligencia az emberi sikítást utánozta – vagy legalábbis megpróbálta. Egy ilyen mutatvány bármelyik sci-fi forgatókönyvében megállná a helyét.
A videóból kiderült, hogy a ChatGPT-t többször is győzködni kellett, hogy próbáljon meg sikítani, az első és a második próbálkozás pedig nem is annyira sikerült. Harmadikra azonban már eltalálta, mire gondolt a kérdezője.
A beszámoló szerint a ChatGPT elsőre egyébként nem teljesítette a sikítással kapcsolatos kérést, és azt közölte a felhasználóval, hogy az általa kért tartalom sértheti a webhely használati feltételeit vagy használati irányelveit. Végül aztán mégsem kérette magát annyira.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.