Bizonyára sokan játszották már olvasóink közül is a klasszikus kétszemélyes táblajátékot, a torpedót, amelynél az ellenfél ismeretlen helyre tett csatahajóinak elhelyezkedését kellett szerencsével, logikával kikövetkeztetni. Ezt a játékot öltöztették most egészen korszerű köntösbe, hangeffektusokkal, dinamikus vizuális elemekkel kiegészítve.
A torpedó játék szabályai nagyon egyszerűek. A játékosok egyforma, de egymás számára nem látható négyzethálós papíron helyezik el csatahajóikat. Az ellenfél találgatni kezdi a pozíciókat. Találatnak számít, ha egy hajó valamelyik részét helyesen tippelik meg, és a hajó akkor süllyed el, ha valamennyi kockáját eltalálják.
Ezt a játékot élesztették fel, és most a „valaha volt legfejlettebb csatahajó társasjátékként” gyűjti az előrendeléseket a Kickstarteren, ahol százasával jelentkeznek az előrendelők. Az érdeklődés érthető, ugyanis most minden szempontból látványosan és hangosan mutatkozik be a játék, amely valamikor a huszadik század elején még csak szerény ceruza-papíros mulatságnak indult, majd 1967-ben műanyag táblajátékká változott.
A Kickstarterre felkerült verzió, az Admiral Clash alapelve változatlan, viszont új funkciókkal bővült, Nemcsak vonzóbbá, hanem egyszerűbbé is vált. A hagyományos játék egyik fő kihívása ugyanis a találatok és a kihagyások követése volt, ami időigényesebbé és bonyolultabbá tette a tengeri csatát. Az újdonságba viszont elektronikus harctéri műszerfalat építettek, ami szükségtelenné teszi a kézi követést. Automatikusan rögzíti a találatokat és a kihagyásokat, megvilágítva a megfelelő koordinátákat a rácson. Az interaktív LED-ek minden mozdulatnál azonnali visszajelzést adnak. Amikor egy játékos lövést ad le, akkor a megfelelő koordináta kéken világít kihagyásnál, narancssárgán a részleges találatnál és pirosan, amikor elsüllyed a hajó. Ezekkel a színekkel kísérve minden mozdulat hatásosabb és izgalmasabb, ráadásul ez a színes visszajelzés segít a fiatalabb játékosoknak abban, hogy jobban megértsék a játék lényegét.
A hangeffektusok még jobban elmerítik a játékosokat az élményben, a robbanások és a győzelmi dallamok pedig fokozzák a játék izgalmát. További fontos elem a beépített újratölthető akkumulátor, amelyet nem kell cserélni, hanem USB-vel tölthető. A játék a fül- és fejhallgatókat is támogatja, így nem kell másokat zavarni a csatákkal. Az Admiral Clashnél a beállítás is egyszerű: csak ki kell nyitni a tokot, bekapcsolni a játékot, és már indulhat is a tengeri ütközet. Mindezek mellett van a játéknak még egy óriási előnye. Vonzó alternatívát kínál a digitális eszközökkel szemben, így segít csökkenteni a képernyők előtt töltött időt.
A játék alapváltozata már csak korlátozott számban érhető el a szemfüles előrendelőknek, nagyjából 50 ezer forintnak megfelelő (149 dolláros) áron. Később már 289 dollárba (körülbelül 100 ezer forintba) fog kerülni.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.