A Lightroom eddigi leghatékonyabb eltávolítóeszközeként emlegeti az Adobe a Generative Remove nevű új funkciót, amely mögött a vállalat mesterséges intelligencia modellje, a Firefly dolgozik.
A Generative Remove nevű objektumeltávolító funkció egyelőre még csak korai kipróbálási szakaszában van. Elérhető a Lightroom mobil, webes és asztali alkalmazásaiban. Hasonlóan működik más programok radírjaihoz: ha egy képről eltávolítana egy objektumot, azt csak le kell „festeni”, majd egyetlen gombnyomásra eltűnik a képről, és a helyén a korábban takarásban lévő részletek látszanak. Ez utóbbi tartalmat persze a mesterséges intelligencia alkotja meg, és állítólag meglepően pontosan illeszkedik a környezetéhez.
A Photoshop népszerű Content-Aware Fill eszközétől eltérően (amely a közeli képpontok egyeztetésével próbálja kitölteni az üres helyeket), a Generative Remove három különböző változatot generál, amelyek helyettesítik az eltávolított objektumot. A felhasználó ezután kiválaszthatja azt a beállítást, ami szerinte a legtermészetesebbnek tűnik.
A Generatíve Remove egyébként nemcsak a zavaró tényezők eltávolítására alkalmas, a funkció képes mindent kijavítani, így például a nem kívánt tükröződést a vízen vagy az asztalterítő ráncait egy ételfotózás során.
Az okosradíron kívül az Adobe automatikus előbeállításokat is hozzáad a Lens Blur funkcióhoz – ez a funkció képes elmosódási effektusokat hozzáadni a fénykép bármely részéhez. Emellett a Lens Blur javított témafelismerést is kapott. A további fejlesztések közé tartozik a HDR optimalizálás, az iPaden található áramvonalas mobil eszköztár, valamint az iPad és Mac alkalmazások fotókönyvtáraihoz való azonnali hozzáférés a gyorsabb szerkesztés érdekében.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.