Több mint félmilliárd ember szavazott már bizalmat a Spotifynak, elsősorban az óriási zenei kínálat miatt. Azonban nem csupán zenék hallgatására van lehetőség, hanem a hangminőség javítására is a szolgáltatáson belül. Mutatjuk, hogyan.
A Spotify nem csupán óriási zenei és podcast katalógust kínál, hanem lehetőséget ad arra, hogy javítsunk a hangminőségen is. Számos lejátszási beállítással változtathatunk ez utóbbin, sőt van egy hangszínszabályzó funkció is, amely olyan mély- és magashangszinteket alkalmaz, amelyek jobban megfelelnek az aktuálisan lejátszott zeneszámnak. Azt azért ne árt tudni, hogy ahhoz, hogy a Spotify tartalmakat az elérhető legjobb minőségben élvezhessük, stabil és erős internetkapcsolatra van szükség. Bizonyos esetekben az is előfordulhat, hogy elő kell fizetni a Spotify Premium szolgáltatásra, hogy elérjük ezeket a funkciókat, de ennek hiányában is be lehet állítani az alkalmazás általános hangját a normálnál jobb minőségre.
Nem mindegy persze, hogy wifi-kapcsolaton keresztül vagy mobil adatforgalmat használva hallgatunk Spotify-számokat: a két forgatókönyvhöz különböző beállításokat kell választani. Ha attól tartunk, hogy a Spotify túl sok mobiladatot fog felemészteni, választhatunk alacsonyabb streamelési minőséget, illetve ha jó a wifink, kiválaszthatjuk a lehető legjobb hangbeállítást.
Nézzük akkor a teendőket. Indítsuk el a Spotify alkalmazást, majd kattintsunk a Kezdőlap lehetőségre. Nyomjuk meg a fogaskerék ikont a jobb felső sarokban a Beállítások megnyitásához. Válasszuk a Hangminőség lehetőséget, majd a kívánt hangminőséget a Streamelés/Streamelés wifin keresztül vagy a Streamelés mobilon keresztül résznél.
Alapbeállításban Automatikusra van állítva mindkettő. Ne feledjük, hogy az utóbbi beállításra mobil adatátviteli díjak vonatkoznak. A Spotify Premium előfizetők egyébként egy Rendkívüli opciót is elérhetnek, amellyel akár 320 kbit/s-ig maximálhatják a hangminőséget, ami kétszerese az ingyenes fiókok lehetséges legmagasabb hangminőségének.
Érdemes bekapcsolni a Spotify hangszínszabályozó funkcióját is. Itt ismét a Kezdőlapról indulunk. Kattintsunk a fogaskerék ikonra, majd válasszuk a Lejátszás lehetőséget. Nyomjuk meg a Hangszínszabályzó gombot, majd tegyük a hangszínszabályzó melletti kapcsolót bekapcsolt (zöld) állásba az engedélyezéshez.
Ha az engedélyezés megtörtént, ki lehet választani egy lehetőséget a rendelkezésre álló hangbeállítások listájából. Érdemes egy Spotify-szám lejátszása közben végigmenni a listán, hogy halljuk a különbséget. Jelenleg 22 előre beállított hangszínszabályzó érhető el a Spotify-on, ezek többsége egy adott hangzási stílusról kapta a nevét, mint például klasszikus, hip-hop vagy rock. Másokat bizonyos hangelemek, például magas, mély fokozására vagy csökkentésére tervezték.
Vannak olyan lehetőségek is, amelyek a podcastokhoz alkalmazhatók, például a Beszéd. Manuálisan is meg lehet változtatni a hangszínszabályzó pontjait, amíg meg nem találjuk a számunkra legmegfelelőbb kombinációt.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.