Tech hvg.hu 2023. május. 13. 12:03

Hát persze, hogy ömlik a pénz az Apple-höz, ha így árazza be az iPhone-okat

A napokban tette közzé az Apple aktuális negyedéves pénzügyi eredményeit. A vártnál jobban bejöttek az iPhone-ok értékesítéséből származó bevételek. Az egyik piackutató viszont pont azt mutatta ki, hogy nem véletlen a siker: az Apple egyre drágábban adja ezeket a telefonokat.

Az Apple elsőként dobott piacra ezerdolláros okostelefont (az iPhone X-et 2017-ben), és azóta valamennyi iPhone ára évről évre nőtt, mára elérte az átlagosan (majdnem) 1000 dollárt. Mindez a CIRP (Consumer Intelligence Research Partners) nemrégiben végzett felméréséből derült ki, amely szerint az iPhone átlagos eladási ára 2023 márciusában „új csúcsra, 988 dollárra rúgott”. Tavaly ugyanez az érték 882 dollár volt.

CIRP

Az árnövekedés egyik magyarázata, hogy az iPhone mini termékcsaládot felváltotta az iPhone Plus. Míg az iPhone 13 mini induláskor 699 dollárba került, addig az iPhone 14 Plus sokkal drágább volt, 899 dollártól kezdődött az alapkonfiguráció. Ráadásul a Plus sokkal népszerűbb lett a vásárlók körében, mint a mini, így több is fogyott belőle.

László Ferenc

De nem csupán ez indokolta az áremelést. Maga az Apple is mindent megtett annak érdekében, hogy a felhasználókat minél jobban ösztönözze a csúcskategóriás iPhone-ok vásárlása. Az alap iPhone 14 és az iPhone 14 Pro közötti szakadék az idén még tovább nőtt. Míg az utóbbi a Dynamic Island kivágást és a divatos új A16 processzort kapott, a „sima” modell megmaradt az iPhone 13 A15 chipkészleténél és a régi bevágásnál.

Kétségtelen, hogy az iPhone 14 Pro és az iPhone 14 Pro Max 2023 legjobb telefonjai közé tartoznak. A Phone Arena mégis megkockáztatja a kérdést: mennyit kérhet még el az Apple egy iPhone-ért, vajon mennyi az az összeg, amit a felhasználók még hajlandók megadni egy telefonért.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.